Zavrieť

Porady

Vôbec tomu nerozumiem,čo ja mám s CMR?

Prepravovali sme rôzne kovové výrobky do Nemecka z SR a CZ,vždy tak 1,2T spolu-2mesiace.Slovenské firmy si vystavovali 2DL + Faktúrua my sme im vždy jeden DL vracali podpísaní nemeckým odberateľom. Česká firma dala len
1 DL pre odberateľa-nič viac! Slováci dostali zaplatené,my sme tiež dostali zaplatenú prepravu, ale Češi nedostali vraj nič -vždy vraveli,že faktúru si posielajú). Teraz chcú aby som im ja dodatočne vypísala CMR,ja neviem cenu tovaru,nie som dodávateľ a vlastne oni si ma ani neobjednali,ale NEmec takže ja s nimi nič nemám! Nie som platca DPH a prečo by som im ja mala vypisovať CMR,veď tovar podla ich slov,ktorí si aj sami odviezli je spolu vyše 30tisícEUR a to stále nie je 3000000.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Je to preprava dodávkou a ako píšeš dodávateľovi tovaru podpíšem len vyhlásenie o prevoze za hranice,ak chcú donesiem im aj potvrdený dod. list o prevzatí tovaru. Lenže česká firma si nič nevystavila,okrem dod. listu pre odberateľa tovaru a že vraj doklady si pošle do Nemecka a tak teraz nemajú nič.
    Zrazu chcú odomňa CMR,ale ved to si vystavuje dodávateľ-okrem toho neviem čo by som tam napísala veď v DL mali uvedené max. ksxkg
    Ako som napísala mňa si objednal Nemec
    Čo sa týka toho ich tovaru oni zrejme sami poriadne nevedia kolko toho vyviezli,pretože iniciativne si to vozili sami a nemajú papiere

    Vôbec tomu nerozumiem,čo ja mám s CMR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.