Zavrieť

Porady

ˇživnostník v ČR a súčasne v SR

Ahojte Poraďáci, chcem vás poprosiť o radu: mám klienta, ktorý má živnosť v ČR od r.1999 a trvalý pobyt na Slovensku. V SR má živnostenský list od r. 1992 ale činnosť nevykonával už asi 4 roky. Nepodával daň.priznanie na Slovensku , ale len v Čechách. V decembri sa dobrovoľne stal Q. platcom DPH na Slovensku a začal podnikať na živnosť SR.
Otázka : Mám mu robiť dań.priznanie na Slovensku-nezávisle na českom, alebo to mám nejako v slovenskom DP zohľadniť. V Čechách má svoju účtovníčku. Tento klient je FO ale účtuje v Čechách podvojne a na Slovensku je FO-jedn.účtovníctvo.
Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    téma :podnikanie v ČR - ako účtovať?
    skús pozrieť tu,bolo to tam rozoberané.
    človiečik Vladimír Ozimý
    každopádne kde je rezident tam bude zdaňovať celosvetové príjmy asi v ČR..zohľadní aj príjmy zo SR v rámci SR si podá daňové priznanie v rámci príjmov dosiahnutých na území SR

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Študent a vrátenie dane z ČR
    Akým spôsobom môže slovenský študent, ktorý brigádoval počas prázdnin v ČR zíkať naspäť daň, ktorá mu tam bola zrazená zo mzdy. (pracoval na základe dohody). Telefonovala som do agentúry, ktorá brigádu sprostredkovala a tam mi oznámili že ich mám požiadať o zaslanie "výpisu na vrátenie dane". A čo potom s tým ďalej?

    ˇživnostník v ČR a súčasne v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.