Zavrieť

Porady

FO a prijem z podnikania v CR

Ahojte poradaci,precitala som si uz kopec tem tykajuci sa prijmu z CR, ale vacsinou je to o zavislej cinnosti. FO, podnikatel zamestnava pracovnikov v SR. V roku 2006 mal zakazku na montaze v CR, v priebehu roku tam boli pracovnici 4- krat, spolu na 66 dni. Faktury pre cesku firmu boli vystavene v Sk, uhradene prevodom na ucet. Po prestudovani zakona medzi CR a SR som dospela k zaveru, ze slov. podnikatel si prijmy od ceskej firmy zahrnie do prijmov ovpl. zaklad dane a zdani na Slovensku. V CR nemusi podavat DP ani platit dan. Je to spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ano...nepracovali tam dlhšie ako 6 mesiacov (to platí u nás, počítam obdobne aj v CR) takže nie je dôvod na vznik stálej prevádzkarne zdaní len na slovensku.

    martina100 je offline (nepripojený) martina100

    martina100
    Prosim velmi pekne, mozete sa pozriet na moj prispevok, som uz riadne vyplasena z tych zahr. prijmov. Ak si na SR zdanim vsetky prijmy a mam prijmy zo zdrojov v zahranici, mam povinnost podat DP aj v zahranici?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    martina100 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,precitala som si uz kopec tem tykajuci sa prijmu z CR, ale vacsinou je to o zavislej cinnosti. FO, podnikatel zamestnava pracovnikov v SR. V roku 2006 mal zakazku na montaze v CR, v priebehu roku tam boli pracovnici 4- krat, spolu na 66 dni. Faktury pre cesku firmu boli vystavene v Sk, uhradene prevodom na ucet. Po prestudovani zakona medzi CR a SR som dospela k zaveru, ze slov. podnikatel si prijmy od ceskej firmy zahrnie do prijmov ovpl. zaklad dane a zdani na Slovensku. V CR nemusi podavat DP ani platit dan. Je to spravne?
    Ak popisované príjmy dosiahol na základe slovenskej živnosti, nejedná sa o príjmy dosiahnuté zo zdrojov v zahraničí a nemá povinnosť podávať DP v ČR.
    On iba poskytol službu v ČR .

    martina100 je offline (nepripojený) martina100

    martina100
    Johanka, dakujem velmi pekne, odlahlo mi...
    Ak mozem poprosut, nemam v tom jasno, kedy by sa jednalo o prijmy zo zdrojov v zahranici?

    FO a prijem z podnikania v CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.