Zavrieť

Porady

Potvrdenie k dani z prijmu

Mam otazku a prosim o radu.
K dani z prijmu som prilozila potrebne doklady /aj o vyske prijmu od predchadzajuceho zamestnavatela/.
Kedze v roku 2006 som bola aj kratky cas nezamestnana - evidovana Uradom prace, uctovnicka odo mna pozaduje aj doklad z Uradu prace.
Je to v poriadku ? V ziadosti predsa uvadzam, ze prikladam doklady od predchadzajucich zamestnavatelov, a to som splnila. Preco mam dokladovat obdobie nezamestnanosti ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no vyžaduju to pre vykrytie celého roka...ale netreba to podľa mňa pretože podpisom potvrdzujete že priznávate všetky príjmy a že údaje vyplnené správne a tak ďalej....keby ste boli dobrovoľne nezamestnaná čo by ste priložili...niekto dáva aj čestné prehlásenie na toto obdobie že od do som bol nezamestnaný

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Julia63
    Mam otazku a prosim o radu.
    K dani z prijmu som prilozila potrebne doklady /aj o vyske prijmu od predchadzajuceho zamestnavatela/.
    Kedze v roku 2006 som bola aj kratky cas nezamestnana - evidovana Uradom prace, uctovnicka odo mna pozaduje aj doklad z Uradu prace.
    Je to v poriadku ? V ziadosti predsa uvadzam, ze prikladam doklady od predchadzajucich zamestnavatelov, a to som splnila. Preco mam dokladovat obdobie nezamestnanosti ?
    Obdobie nezamestnanosti sa vydokluje z toho dôvodu, že mzdárka potrebuje vykriť celý kalendárny rok z hladiska príjmov. Teda ak to od teba žiada je to v poriadku.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    smith
    Obdobie nezamestnanosti sa vydokluje z toho dôvodu, že mzdárka potrebuje vykriť celý kalendárny rok z hladiska príjmov. Teda ak to od teba žiada je to v poriadku.
    Podľa mňa je to zbytočné a kvôli zúčtovaniu dane to mzdárka nepotrebuje.
    Zamestnanec predsa vypisuje koľko mal v roku zamestnávateľov a sám si zodpovedá za to čo vyhlási v žiadosti o ročné zúčtovanie.

    Julia63 je offline (nepripojený) Julia63

    Julia63
    ved prave, ja cestne prehlasujem, ze priznavam prijmy.. atd.
    a nevyzaduje to kazda uctovnicka, niekde to treba, niekde nie, preto sa pytam. Dik .

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Julia63
    ved prave, ja cestne prehlasujem, ze priznavam prijmy.. atd.
    a nevyzaduje to kazda uctovnicka, niekde to treba, niekde nie, preto sa pytam. Dik .
    Je to len zaužívaný spôsob zbytočnej dvojitej kontroly niektorých mzdárok.
    Raz predsa niečo prehlásiš a podpíšeš v žiadosti o ročné zúčtovanie tak to nemusíš duplovať ďaľšími papierami

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Presne tak - a z vlastnej skúsenosti vieme, čo "dokáže" mzdárka žiadať - čestné prehlásenia - dokonca s overeným podpisom a podobné zbytočnosti.

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    Dobrý deň, chcem len krátko zareagovať k potrdeniam. Na školení k dani z príjmu sa k tomuto problému vyjadrila daňová poradkyňa tým spôsobom, že predsa zákon o dani z príjmov nepozná len príjem zo závislej činnosti a daňovník aj keď preukáže, že počas celého roka nepracoval a doloží toto tvrdenie potvrdeniami, môže mať predsa počas roka aj úplne iné príjmy ako napr. nájomné, príjmy z kapitálového majetku atď., ktoré podliehajú dani z príjmu, takže potvrdenia sú aj tak bezpredmetné.

    Potvrdenie k dani z prijmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.