Zavrieť

Porady

zahranicna faktura

Ahojte

Tlačíme pre Rakušanov katalog sme paltcami DPH Dodanie služby je v Rakusku tak si myslím že DPH si platia Rakušani,teda fakturujem bez DPH ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    domi2 je offline (nepripojený) domi2

    učtOVNíčKA domi2
    Ahojte

    Asi som sa hlúpo vyjadrila tak ešte raz položím otázku:
    Tlač katalogu je predpokladám služba tlačíme ho Rakušanom.Fakturujem s DPH ? Alebo postupujem podľa § 15 odst.1 teda či je táto služba oslobodená od dane.Ďakujem je to súrne
    Lion Topoľčany
    Myslím si, že faktúra by mala byť bez DPH, za predpokladu, že zákazník
    je platiteľom DPH vo svojej krajine/musí mať tak isto pridelené DPH-
    číslo s kódom krajiny/ pod. ako u nás SK201012864.../

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    domi2
    Ahojte

    Asi som sa hlúpo vyjadrila tak ešte raz položím otázku:
    Tlač katalogu je predpokladám služba tlačíme ho Rakušanom.Fakturujem s DPH ? Alebo postupujem podľa § 15 odst.1 teda či je táto služba oslobodená od dane.Ďakujem je to súrne

    No určite nie je oslobodená ( viď §§28-39,46,47)

    Tlač katalógu - predpokladám, že sa jedná o reklamnú službu ( zo zadania to nie je úplne jasné), miesto dodania určíme podľa §15/7, kde je uvedené, že miestom dodania takejto služby osobe, kt. podniká v čl. štáte inom, ako je čl. štát dodávateľa služby, je miesto, kde má táto osoba sídlo ....
    nie je tam podmienka, aby táto osoba bola identifikovaná pre daň v inom čl. štáte. Fakturácia v tomto prípade mimo DPH ( dodávka tejto služby nie je predmetom dane na Slovensku)

    Druhou otázkou bude riešenie situácie, kto je osobou povinnou platiť daň (rakúsku DPH) v prípade, ak by odberateľ naozaj nebol identifikovaný pre daň v inom čl. štáte ( Rakúsku).

    domi2 je offline (nepripojený) domi2

    učtOVNíčKA domi2
    Je to reklamná služba to znamená a čo sa týka DPH je miestom dodania Rakúsko a DPH daň odvedie Rakušan do ŠR v Rakúsku ?
    Dobre som pochopila ?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    domi2
    Je to reklamná služba to znamená a čo sa týka DPH je miestom dodania Rakúsko a DPH daň odvedie Rakušan do ŠR v Rakúsku ?
    Dobre som pochopila ?
    Ak je identifikovaný pre daň v rakúsku, tak určite áno, ak nie je, treba pozrieť rakúsky zákon. Faktúra však určite nebude obsahovať slovenskú DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.