Zavrieť

Porady

Stavebné sporenie

Asi otázka trochu od veci, ale aj tak ma to zaujíma:
Keď má maloleté dieťa stavebné sporenie a tu mu zrazia daň z úrokov, dá sa to neako vysporiadať? Môže byť takto zrazená daň vrátená napr. zákonnému zástupcovi? Ďakujem
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Áno, osobne tak robím každý rok. Tá vrátená zrážková daň stojí za 5 minút práce pri vypisovaní DP.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Terezap
Asi otázka trochu od veci, ale aj tak ma to zaujíma:
Keď má maloleté dieťa stavebné sporenie a tu mu zrazia daň z úrokov, dá sa to neako vysporiadať? Môže byť takto zrazená daň vrátená napr. zákonnému zástupcovi? Ďakujem
Tá otázka vôbec nie je od veci. Ja som sa o tom dozvedela nedávno a už mám pripravené daňové priznanie za obe moje neplnoleté deti. A možno keby o tom vedelo viac ľudí, tak by sa asi podávalo oveľa viac DP.
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

To iste plati aj pri zrazkovej dani z vkladov a nie len pre deti, ale aj pre dochodcov . Chcem sa spytat, uz Vam prisli vypisy z uctov stav. sporenia? Mne este nie.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Z ČSOB stavebnej sporiteľni mi už prišli. PSS posiela výpisy neskoršie.
0 0
Terezap Terezap

Terezap je offline (nepripojený) Terezap

Ešte sa opýtam, DP treba vystaviť na dieťa alebo si to odrátam v mojom DP ?
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

Terezap
Ešte sa opýtam, DP treba vystaviť na dieťa alebo si to odrátam v mojom DP ?
DP podávaš na meno dieťaťa - ak je to sporenie na jeho meno.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
seba ako rodiča dáš do kolonky zákonný zástupca.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Keď má moje dieťa životné poistenie asi aj z toho jej ide daň,ale ako môžem žiadať o vrátenie ked nemám potvrdenie o zaplatenej dani ?
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ahojte. Ešte ma napadlo dá sa ešte podať dodatočné DP za rok 2005 deťom, a požiadať o vrátenie zaplatenej zrážkovej dane z úrokov?Vďaka.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
To je ale dobrý nápad.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Vďaka za odpoveď. Teda aspoň dúfam, že patrila mne.
Treba k DP niečo dokladovať? Myslím tým napr. výpis,kde je uvedená výška úrokov a zrazenej dane?
Naposledy upravil Marti.ka : 05.02.07 at 08:05
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

stále neviem,ako to zdokladujete,mne v alianci povedali,že oni žiadne potvrdenie nedávajú???????????????
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

sklenkova
Keď má moje dieťa životné poistenie asi aj z toho jej ide daň,ale ako môžem žiadať o vrátenie ked nemám potvrdenie o zaplatenej dani ?
Ale životné poistenie nie je stavebné sporenie. Tu hovoríme o dani z úrokov, ale pri životnom poistení predsa nie sú vyplácané úroky. Tam sa daň platí až pri plnení, čo je pri skončení poistenia. Pokiaľ viem, tak z rozdielu zaplateného poistného a poistného plnenia pri dožití.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sklenkova
Keď má moje dieťa životné poistenie asi aj z toho jej ide daň,ale ako môžem žiadať o vrátenie ked nemám potvrdenie o zaplatenej dani ?
Keď máš uzatvorené živ. poistenie, tak za zmluvu žiadnu daň neplatíš. Asi si to mýliš s tou odpočítateľnou položkou na daňovníka 12.000 SKK.

Mohla by si to v daňovom priznaní na dieťa uplatniť, Má to však dva háčiky. Tá zmluva by musela spĺňať podmienky na odpočet zo základu dane (min. doba 10 rokov a výplata po 55 veku) a zároveň dieťa by muselo mať vlastný príjem, ktorý by sa touto položkou znížil. Najprv by si však uplatnila nezdaniteľný základ dane a ešte k tomuto by si musela pripočítať tých 12.000. To sa však zároveň vylučuje s témou diskusie, lebo potom by si si nemohla uplatníť vrátenie dane zo stav. sporenia.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Emily, ja tam v tebou citovanom príspevku od olga88 vidím :a nie len pre deti a dôchodcov.
Takže nie blbá otázka, iba zle čítaš...
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

ermon Pozri príspevok
Emily, ja tam v tebou citovanom príspevku od olga88 vidím :a nie len pre deti a dôchodcov.
Takže nie blbá otázka, iba zle čítaš...
Ďakujem za upozornenie na vady môjho zraku a mažem svoj príspevok.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Neviete či už Prvá stavebná rozposielala potvdenia zo stavebného za rok 2006?
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

PSS už začala posielať Výpisy minulý týždeň.
0 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

My sme ešte nič nedostali, dúfam, že do konca marca výpis príde.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

My sme dostali 2x rovnaké, každe v inej obálke a druhé nie. Tak neviem či tam mám volat alebo čakat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať