Zavrieť

Porady

Stavebné sporenie

Asi otázka trochu od veci, ale aj tak ma to zaujíma:
Keď má maloleté dieťa stavebné sporenie a tu mu zrazia daň z úrokov, dá sa to neako vysporiadať? Môže byť takto zrazená daň vrátená napr. zákonnému zástupcovi? Ďakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

apsgroup Pozri príspevok
My sme dostali 2x rovnaké, každe v inej obálke a druhé nie. Tak neviem či tam mám volat alebo čakat.
Tomuto nechápem. Čo ste dostali rovnaké? Potvrdenie o stave účtu stavebného sporenia? Nemáte na jednom stavebnom sporení 2 osoby?

A aké iné si očakával?
0 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Ako to bolo myslené od p.Mihála, že dobrý nápad na otázku, či sa môže podať dodatočné DP k stav.sporeniu za r.2005. To naozaj sa môže aj teraz?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Bolo to myslené tak, že dodatočné DP za rok 2005 je možné podať aj teraz.

Pozor ale, ak ide o osobu, ktorá za rok 2005 nepodala riadne DP a nebolo jej vykonané v nejakom zamestnaní ročné zúčtovanie dane, tak DÚ si zinkasuje za dodatočné DP pokutu 2000 Sk.

Znamená to, že ak ste za Vaše dieťa vlani DP nepodali, tak ak nie je daň z úrokov za rok 2005 vyššia, ako 2000 Sk, nemá význam uvažovať o podaní dodatočného DP. Ale za tento rok neváhajte DP podať.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Chobot Pozri príspevok
Tomuto nechápem. Čo ste dostali rovnaké? Potvrdenie o stave účtu stavebného sporenia? Nemáte na jednom stavebnom sporení 2 osoby?

A aké iné si očakával?
Na jedno meno a jeno číslo zmluvy prišli dve potvrdenia, úplne rovnaké každe v inej obálke. Akoby to bolo 2x vytlačené. Ďalšie stavebné má syn a dcéra a tie neprišli.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

apsgroup Pozri príspevok
Na jedno meno a jeno číslo zmluvy prišli dve potvrdenia, úplne rovnaké každe v inej obálke. Akoby to bolo 2x vytlačené. Ďalšie stavebné má syn a dcéra a tie neprišli.
Aha, teraz už chápem.

Ja mám SS vo Wüstenrot a to máme na 2 osoby. Potvrdenia prišli každej osobe samostatne, aj keď je to len jedna zmluva.

Ale Ty, keď máš jednu zmluvu na jednu osobu, tak to asi naozaj vytlačili duplicitne. Ostatným to asi len príde. Bolo by to asi neekonomické ručne kompletovať obálky podľa mena. Oni to balia strojovo a vytlačiť a vyexpedovať niekoľko desiatok tisíc potvrdení asi nejaký čas potrvá. Treba počkať. Ty si bol možno v prvej várke.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Trochu mi to pripadá ako sabotáž koordinovaná s DÚ. Tiež čakám na výpisy mojich synov z PSS. Vlani sme to mali doma tuším už začiatkom februára. Alebo im za uplynulý rok pribudla kopa sporiteľov...

V každom prípade DP za synov podávam aj keby som ho mal podať "odhadom" a sumy po získaní výpisu z účtu upresniť cez dodatočné DP.
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Ja som si bola zistit urok a dan z uroku v poboske .Maju ucty v pocitaci.
0 0
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

Starobný dôchodca má uzatvorené stavebné sporenie.Príjem okrem dochodku nemá žiadny.Môže si urobiť DP typ B,ktorým sa mu vráti daň z úrokov stavebného sporenia?Môže sa postupovať tak ako pri stavebnom sporení detí?Ďakujem.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Martin1998 Pozri príspevok
Starobný dôchodca má uzatvorené stavebné sporenie.Príjem okrem dochodku nemá žiadny.Môže si urobiť DP typ B,ktorým sa mu vráti daň z úrokov stavebného sporenia?Môže sa postupovať tak ako pri stavebnom sporení detí?Ďakujem.

Aj ja dakujem,len prosim poradte!
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

Martin1998 Pozri príspevok
Starobný dôchodca má uzatvorené stavebné sporenie.Príjem okrem dochodku nemá žiadny.Môže si urobiť DP typ B,ktorým sa mu vráti daň z úrokov stavebného sporenia?Môže sa postupovať tak ako pri stavebnom sporení detí?Ďakujem.
Áno, môže.
0 0
skoro skoro

skoro je offline (nepripojený) skoro

Som študent a minulý rok som podávala DP (kvôli vráteniu dane), ale nezarátala som tam stavebné sporenie. Môžem podať dodatočné DP za 2005 bez toho aby som platila pokutu? Ak áno, tak do toho DP dám len to stavebné sporenie, alebo opäť aj predminuloročný príjem? dokedy môžem toto dodatočné priznanie podať?
0 0
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

Starobný dôchodca má uzatvorené stavebné sporenie.Príjem okrem dochodku nemá žiadny.Môže si urobiť DP typ B,ktorým sa mu vráti daň z úrokov stavebného sporenia?Môže sa postupovať tak ako pri stavebnom sporení detí?Ďakujem.

Mám ešte jednu otázku.Má dochodca v takomto prípade nárok na celú odpočítatelnú položku 90816, alebo len na rozdiel dochodku a odpoč.položky?
Ďakujem.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dôchodca - pozri § 46.
0 0
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

Jožko,vďaka za odpoveď.
Chcela som ešte poprosiť o návod na vyplnenie DP.Už som vyplnila niekoľko DP pre deti podľa Tvojho návodu,ele s týmito dôchodcami neviem nejako pohnúť.Možno by to zaujímalo aj viacerých.
0 0
trubanju trubanju

trubanju je offline (nepripojený) trubanju

Chcem sa opýtať, čo prikladáte k daňovému priznaniu keď si chcete uplatniť daň zo stavebného sporenia? Totiž mne neprišiel výpis, a na pobočke mi síce povedali výšku dane, ale zároveň ma upozornili, že nie je možné túto daň si uplatňovať. Na daňovom úrade mi zase povedali, že musím priložiť doklad o zrážke a na str. 4 riadok 3. mám aj vypísať príjmy t.j. výšku úrokov, z ktorých bola vypočítaná daň. Je to takto???
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Martin1998 Pozri príspevok
Jožko,vďaka za odpoveď.
Chcela som ešte poprosiť o návod na vyplnenie DP.Už som vyplnila niekoľko DP pre deti podľa Tvojho návodu,ele s týmito dôchodcami neviem nejako pohnúť.Možno by to zaujímalo aj viacerých.
Odporúčam zakúpiť si prístup do DRAK-a, nešetrite na nesprávnom mieste.

Tam nájdete to čo hľadáte.

Pre nenáročných laické vysvetlenie ako na to je aj na www.mihal.blog.sme.sk
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
trubanju Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, čo prikladáte k daňovému priznaniu keď si chcete uplatniť daň zo stavebného sporenia? Totiž mne neprišiel výpis, a na pobočke mi síce povedali výšku dane, ale zároveň ma upozornili, že nie je možné túto daň si uplatňovať. Na daňovom úrade mi zase povedali, že musím priložiť doklad o zrážke a na str. 4 riadok 3. mám aj vypísať príjmy t.j. výšku úrokov, z ktorých bola vypočítaná daň. Je to takto???
Ak ide o moje daňové priznanie, tak žiadem výpis z účtu či doklad o zrážke neprikladám, pretože takúto povinnosť mi žiaden zákon neukladá.

Ak ide o daňové priznanie môjho dieťaťa, prikladám len kópiu rodného listu, čím dokazujem, že som rodič - zákonný zástupca.

Výšku úroku vypisujem na strane 4 do tabuľky 2, riadku 2.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
To je spiknutí.

Posledná starobná stvoriteľňa (PSS) mi stále neposlala výpisy z účtu...Som sám alebo je nás takých viac?
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Jozef Mihál Pozri príspevok
To je spiknutí.

Posledná starobná stvoriteľňa (PSS) mi stále neposlala výpisy z účtu...Som sám alebo je nás takých viac?
Je nás viac....
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

No vážení, mne ho poslala a skoro som dostala infarkt !!!!!!!!
v lete v roku 2006 som zašla do stavebnej sporitelne , lebo som si našla v schránke odkaz, že ich mám navštívit. platím svojej 7 ročnej dcérke stavebne sporenie. do toho júna som platila 600,-/mesačne. tak som tam doklusala a drahá pani v PSS mi natlačila kliny do hlavy, aby som si to zvýšila, lebo je to pre mna výhodne. som sama s dcérou a musela som si doslova odtrhat od úst , aby som jej tam kazdy mesiac mohla dať 2000,-
no a teraz mi prišiel výpis zo stavebného sporenia a ....
na výpise bolo, že mi zrazili poplatok za zmenu zmluvy a teraz davajte pozor : 6000,- . ja som myslela , že sa mi sniva
na takéto niečo ma ta bosorka vobec neupozornila. inak by som to nebola urobila. a čo mam teraz spravit? pre mna tých 6 tis. znamená velmi vela.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať