Zavrieť

Porady

paušálne výdavky

Som zamestnaná a mám aj živnosť, chcela by som si uplatniť 40% nákladov - paušálne výdavky, je to možné, vypisujem danové tlačivo typu B a kde to tam poznačím že si uplatnujem paušálne výdavky
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

pod tabuľkou v § 6 - je okienko na zaškrtnutie
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

Muška
pod tabuľkou v § 6 - je okienko na zaškrtnutie
Ďakujem pekne za rýchlu odpoveď, no mám ešte jednu otázočku, neviem či to dobre chápem, mala som príjem ako SZČO povedzme 155.000,-Sk, do fondov som neplatila nič nakolko som zamestnaná, takže 155.000 -40% alebo 155.000 *krát 40% = základ dane?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Damián
Ďakujem pekne za rýchlu odpoveď, no mám ešte jednu otázočku, neviem či to dobre chápem, mala som príjem ako SZČO povedzme 155.000,-Sk, do fondov som neplatila nič nakolko som zamestnaná, takže 155.000 -40% alebo 155.000 *krát 40% = základ dane?
155.000 - 40% zo 155.000 (62.000) = 93.000
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

áno
a potom odpočet na daňovníka 90816
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

Super, a takýto postup si môže uplatniť každý SZČO?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Damián
Super, a takýto postup si môže uplatniť každý SZČO?
Paušálne výdavky si môže uplatňovať každá SZČO
0 0
azalka azalka

azalka je offline (nepripojený) azalka

Muška
áno
a potom odpočet na daňovníka 90816
Moja známa je na rodičovskej dovolenke, je zamestnaná a poprytom začala byť vlani SZČO, poistená zo SZČO nie je. Môže si odpočítať aj zaplatený príspevok do DDS, daňový bonus? Je nutné v daňovom priznaní niekde uvádzať aj sumy rodičovského príspevku? A musí doložiť potvrdenie o príjme zo zamestnania? Vďaka.
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

Ešte jedna otážočka lebo každý to ráta ináč, som SZČO a platím si odvody, chcem si uplatniť 40% paušálne výdavky ako sa to počíta chápem to správne:
Príklad:
Príjem 56.000,-
Platba do fondu 22.000,-
Výdavky na nákup 50.000,-

56.000 * 40% = 22.400,- + poistne 22.000,- = 44.400,-

56.000 - 44.400,- = 11.600,- je zaklad dane?
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

Mala by doložiť všetky príjmy od zamestnávatelov, danový bonus si môže uplatniť len v tom prípade ak si ho už neuplatnila u zamestnávatela.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

katkaj
Paušálne výdavky si môže uplatňovať každá SZČO
Okrem tých, ktorí boli platitelia DPH počas celého zdaňovacieho obdobia.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Damián
Ešte jedna otážočka lebo každý to ráta ináč, som SZČO a platím si odvody, chcem si uplatniť 40% paušálne výdavky ako sa to počíta chápem to správne:
Príklad:
Príjem 56.000,-
Platba do fondu 22.000,-
Výdavky na nákup 50.000,-

56.000 * 40% = 22.400,- + poistne 22.000,- = 44.400,-

56.000 - 44.400,- = 11.600,- je zaklad dane?
Nechápem tie výdavky na nákup ... Ak ide o preukázateľné výdavky, tak sa s pohľadu základu dane výhodnejšie javí ich uplatnenie, nie uplatnenie paušálnych výdavkov...
Inak výpočet je v poriadku.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Pôvodca textu príspevku: katkaj
Paušálne výdavky si môže uplatňovať každá SZČO
Johanka
Okrem tých, ktorí boli platitelia DPH počas celého zdaňovacieho obdobia.
Samozrejme súhlasím, ja si vždy tak nejako automaticky myslím že sa rozprávame o neplatcoch keď sa niekto pýta
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

Och pardon , jasné že som to tam nemala čo dávať tie výdavky, takže ak si uplatním 40% paušálne výdavky tak tie bloky na nákup tovaru môžem zahodiť?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

To je v pohode, lenže tento neplatiteľ DPH môže posunúť (neúplnú) informáciu ďalej - nejakému platiteľovi ....
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Damián
Och pardon , jasné že som to tam nemala čo dávať tie výdavky, takže ak si uplatním 40% paušálne výdavky tak tie bloky na nákup tovaru môžem zahodiť?
Buď uplatníš 40% výdavky + poistné a vtedy sú ti tie bloky nanič alebo uplatníš výdavky podľa tých blokov.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Damián
Och pardon , jasné že som to tam nemala čo dávať tie výdavky, takže ak si uplatním 40% paušálne výdavky tak tie bloky na nákup tovaru môžem zahodiť?
Nechce sa Ti robiť účto?
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

OK dakujem
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

Prečo sa pýtaš?
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

Vyplňujem panove priznanie typ FO A a neviem kde mám zaškrtnúť že si uplatnujem 40% paušálne výdavky asi som už načisto slepá
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Damián
Vyplňujem panove priznanie typ FO A a neviem kde mám zaškrtnúť že si uplatnujem 40% paušálne výdavky asi som už načisto slepá
Bude to asi preto že mu musíš vyplniť tlačivo typ B. Áčko je len pre závislú činnosť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať