Zavrieť

Porady

Nezapočítateľné čiastky

Chcem sa touto cestou opýtať, či aj po všetkých novelách do 595/2003 za rok 2006, sa rodičovský príspevok vo výške 4.440 Sk nezapočítava do príjmu manželky, ktorá je na materskej dovolenke. Som zamestnancom väčšieho podniku a zamestnávateľ za mňa odvádza dane. Zamestnávateľovi som v týchto dňoch predložil potvrdenie z UPSVAR o výške rodičovského príjmu za rok 2006, pretože si chcem uplatniť odpočet nezdaniteľnej čiastky na manželku. Účtovníčka však odrátala výšku rodičovského príspevku od nezdaniteľnej čiastky a z tohoto rozdielu vyrátala výslednú nezdaniteľnú čiastku. Podľa mňa však nepostupovala správne, pretože rodičovský príspevok sa do príjmu manželky nezapočítava.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    podľa mňa je to štátna soc. dávka, a teda sa nepočíta do príjmu a ani do nezdanit. čiastky odpoítateľnej na manželku. Ale už dávno som nepočítala podobný prípad, radšej ešte odobriť niekým.

    -Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

    -Dana-
    Je to štátna sociálna dávka, ktorá sa do vlastného príjmu nezapočítava. Účtovníčka naozaj nepostupovala správne.

    Jiper je offline (nepripojený) Jiper

    Jiper
    ďakujem za odpoveď, po prečítaní 595-ky a 280-ky som dospel k tomuto záveru aj ja. Je však smutné, keď si takéto veci musí overovať zamestnanec a nie účtovníčka

    Jiper je offline (nepripojený) Jiper

    Jiper
    Ďakujem za priaznivé ohlasy, po diskusii s účtovníčkou sa problém vyriešil a zatiaľ je všetko na dobrej ceste.
    Chcel by som ešte dodať, že táto stránka sa mi veľmi páči a som prekvapený ochotou pomôcť. Zatiaľ dovi.

    Nezapočítateľné čiastky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.