Zavrieť

Porady

Fakturovanie DPH

Čaute poraďaci, poradte?
Dodavateľ je platcom DPH, fakturuje mi prepravu osôb do zahraničia, vo faktúre neuvádza DPH. Ja niesom platcom DPH. Učtuje správne? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    adriana 30
    Čaute poraďaci, poradte?
    Dodavateľ je platcom DPH, fakturuje mi prepravu osôb do zahraničia, vo faktúre neuvádza DPH. Ja niesom platcom DPH. Učtuje správne? Ďakujem
    Postupuje správne.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    ahojte,je tá predošlá odpoveď správna?nemá platiteľ dph povinnosť uvádzať na svojich vyšlých fa dph?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    *agatha* Pozri príspevok
    ahojte,je tá predošlá odpoveď správna?nemá platiteľ dph povinnosť uvádzať na svojich vyšlých fa dph?
    Preprava osôb z tuzemska do zahraničia je na území tuzemska od dane oslobodená ( 0% DPH ).

    Podobná úprava platí aj v ČR.

    Niektoré štáty EU však nemajú takúto prepravu od dane oslobodenú.

    Odpoveď na kt. sa pýtate je správna. Dodávateľ tejto služby by však mal na fa uviesť, že sa jedná o oslobodené plnenie ( §46 zák. 222/2004 Zz).

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Prosím Vás mám takú dilemu ak fakturujeme do EU jedná sa o vývoz má byť na faktúre 0% DPH alebo DPH neuvádzať nič?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Mikolajova Pozri príspevok
    Prosím Vás mám takú dilemu ak fakturujeme do EU jedná sa o vývoz má byť na faktúre 0% DPH alebo DPH neuvádzať nič?
    Čo faktúrujete? Tovar ? Službu ? Akú službu ?

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    jedná sa o tovar vývoz tovaru je mi jasné že je to bez DPH paragraf 43 len neviem či na faktúre uvádzať 0 % DPH alebo žiadnu DPH.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Mikolajova Pozri príspevok
    jedná sa o tovar vývoz tovaru je mi jasné že je to bez DPH paragraf 43 len neviem či na faktúre uvádzať 0 % DPH alebo žiadnu DPH.
    Ak faktúrujete oslobodené plnenie, podľa môjho názoru by ste mali uviesť 0% DPH, odkaz na §43 a poznámku, že daň má vysporiadať odberateľ. Aspoň ja to tak uvádzam.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Odvolávku uvádzam len to s DPH ako uvádzať mi nebolo jasné, ešte keď môžem poprosiť pre ucelenie obrazu kedy neuvádzam DPH?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Mikolajova Pozri príspevok
    Odvolávku uvádzam len to s DPH ako uvádzať mi nebolo jasné, ešte keď môžem poprosiť pre ucelenie obrazu kedy neuvádzam DPH?
    Aj v prípade, že plnenie nie je predmetom dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.