Zavrieť

Porady

DPH predpis 378/648-vrátenie zo zahraničia

Dúfam , že sa mi niekto ozvie a vysvetlí mi tento účtovný predpis prehladala som všetko ale nenašla som vysvetlenie na usmernenie finančný spravodaj 4/2006 prečo sa to účtuje oproti 648 .Prečo sa faktúra nezaučtuje 501/321 a DpH 378/321 a keď príde DpH zo zahraničia tak jednoducho z učtujem 221/378 ,teraz to budem mať vo výnosoch a na konci roka odvediem daň? Dúfam že mi to niekto vysvetlí.
Mumiška
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALIBABKA je offline (nepripojený) ALIBABKA

    ALIBABKA
    Dph zaplatená v inom štáte sa od 1.1.2007 dostáva do nákladov a zároveň sa účtuje predpis 378/648 ( V TOM ISTOM ROKU)v prípade že budete žiadať o jej vrátenie.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Toto platí už v roku 2006. Bolo to uverejnené vo FS 4-2006 pod názvom: Usmernenie Ministerstva financií Slovenskej republiky k účtovaniu dane z pridanej hodnoty zaplatenej v zahraničí a jej zahrňovaniu do základu dane z príjmov. FS si môžeš nájsť na stránke MF: finance.gov.sk

    beatka123 je offline (nepripojený) beatka123

    beatka123
    toto plati pre 2006, r. 2005 bol iny. nuz preto podla mojho nazoru, predpokadame ze DPH zo zahraničia prislušny finanč.úrad vráti a dotyka sa roku 2006. ja to uctujem takto napr. DF 518/321 vrátane DPH v zahraničí. Cize DPH mam v nakladoch, nakoľko ale žiadam finanč. úrad v zahraničí o jej vratenie, predpisovo ju zaučtujem 378/648 v tom roku kedy je aj naklad. Je to daňovo neutralne. Myslim, ze to ma logiku.

    DPH predpis 378/648-vrátenie zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.