Zavrieť

Porady

DP-dôchodca zrážkova daň

Zamestnávame dôchodcu na skr.prac. úväzok /cca 3000/mesiac/. Aké daňové priznanie (typ A alebo B?/ si má urobiť, ak chce, aby sa mu tá zrážková daň vrátila? Okrem nášho príjmu a svojho dôchodku nemá žiadne iné príjmy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Jankaaa
    Zamestnávame dôchodcu na skr.prac. úväzok /cca 3000/mesiac/. Aké daňové priznanie (typ A alebo B?/ si má urobiť, ak chce, aby sa mu tá zrážková daň vrátila? Okrem nášho príjmu a svojho dôchodku nemá žiadne iné príjmy.
    Pokiaľ mal len príjem zo závislej činnosti a chce si dodaniť zrážkovú daň tak typ A by mal byť ten správny

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Opravte ma, ak sa mýlim, ale zrážková daň už nie je vysporiadaná? Aj dcéra pracovala na dohodu počas celého roka, nemala podpísané vyhlásenie k dani, príjem do 5.000,-, takže odvádzala (zamestnávateľ) zrážkovú daň. Tento rok znovu pracuje na dohodu u toho istého zamestnávateľa, môže si aj teraz dať vyhlásenie k dani ohľadom nezdaniteľnej čiastky? Vďaka za odpoveď.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    MILKA58
    Opravte ma, ak sa mýlim, ale zrážková daň už nie je vysporiadaná? Aj dcéra pracovala na dohodu počas celého roka, nemala podpísané vyhlásenie k dani, príjem do 5.000,-, takže odvádzala (zamestnávateľ) zrážkovú daň. Tento rok znovu pracuje na dohodu u toho istého zamestnávateľa, môže si aj teraz dať vyhlásenie k dani ohľadom nezdaniteľnej čiastky? Vďaka za odpoveď.
    Vyhlásenie mala podpísať do konca mesiaca, v ktorom nastúpiĺa do práce.
    Teraz si môže podať DP sama.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    MILKA58
    Opravte ma, ak sa mýlim, ale zrážková daň už nie je vysporiadaná? Aj dcéra pracovala na dohodu počas celého roka, nemala podpísané vyhlásenie k dani, príjem do 5.000,-, takže odvádzala (zamestnávateľ) zrážkovú daň. Tento rok znovu pracuje na dohodu u toho istého zamestnávateľa, môže si aj teraz dať vyhlásenie k dani ohľadom nezdaniteľnej čiastky? Vďaka za odpoveď.
    ak nieje dôchodkyňa, otázka je v nesprávnej téme

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Ospravedlňujem sa, samozrejme, že nie je dôchodkyňa ale študentka, ale ja som po prečítaní viac-menej nadviazala na tú zrážkovú daň.

    DP-dôchodca zrážkova daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.