Zavrieť

Porady

vlastná sro

Dobry den, chcem sa Vas spýtať na Váš názor. Som zamestnancom vo väčšej sro, kde spracovávam účtovníctvo. V r.2006 som si založila vlastnú sro na vedenie účtovníctva. V tejto som jediným spoločníkom, konateľom a samozrejme aj vykonávateľom všetkých účtovných prác ktoré fakturujem. Vo vlastnej sro nepoberám žiadny príjem, chcem len prípadný zisk rozdeliť na konci roka.
1. Môžem z vlastnej sro fakturovať môjmu zamestnávateľovi časť účtovných prác? Zamestnancom tu zostávam aj naďalej, len či nie je problém v tom, že v podstate tú prácu robím stále ja keďže nemám a ani nebudem mať zamestnancov.
2. Môžem si do vlastnej sro prenajať auto (od živnostníka ktorý má na prenajímanie živnosť) a používať ho pri zbere a rozvoze dokladov, teda pri vykonávaní účtovníckych prác aj keď vo vlastnej sro nie som zamestnaná. Nepôjde o cesty konateľa ani spoločníka. Nie je nejaká podmienka že na vykonávanie normálnych prác musím byť vo vlastnej sro aj zamestnancom?
Ďakujem za názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no je kopec S.r.o. firiem ktoré fungujú tak ako vy a normálne faktúruju...ste konateľom vystupujete v mene firmy a prečo by ste nemohli si prenajať auto...keď by to bol problém tak sa dajte na dohodu za 100 Sk mesačne a nemusite nič riešiť...napln práce bude účtovnícke práce...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.