Zavrieť

Porady

dodatočné daňové priznanie DPH

Prajem pekný deň, chcem Vás poprosiť o radu. Našla som si chybu za 11/2006 v DPH. Odpočítala som naviac DPH a na riadku 14 mala byť nižšia suma. Ešte som nerobila dodatočné priznanie, tak mi prosím Vás poraďte ako ho urobiť. Urobím komplente celé priznanie ako malo v skutočnosti byť, alebo len riadok 14. Ďakujem.
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Jana G.
Prajem pekný deň, chcem Vás poprosiť o radu. Našla som si chybu za 11/2006 v DPH. Odpočítala som naviac DPH a na riadku 14 mala byť nižšia suma. Ešte som nerobila dodatočné priznanie, tak mi prosím Vás poraďte ako ho urobiť. Urobím komplente celé priznanie ako malo v skutočnosti byť, alebo len riadok 14. Ďakujem.
Vyplníš celé DP tak ako malo byť správne vyplnené. Rozdiel uvedieš v r.35.
Na prvej strane DP vyznačíš, že sa jedná o DDP.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
neviem, neviem, ale mne sa zdá, že sa dodatočné - tzv.opravné dan.priznanie k dph vyplňa už len rozdielna suma, nevypisuju sa všetky kolonky, ale len rozdiel.
0 0
pongo pongo

pongo je offline (nepripojený) pongo

kedysi sa vypĺňali len rozdiely, teraz sa vypĺňa komplet celé, ako má byť správne a na riadku 35 sa uvedie rozdiel
0 0
pongo pongo

pongo je offline (nepripojený) pongo

katarina.j
neviem, neviem, ale mne sa zdá, že sa dodatočné - tzv.opravné dan.priznanie k dph vyplňa už len rozdielna suma, nevypisuju sa všetky kolonky, ale len rozdiel.
Pozor, dodatočné DP nie je opravné DP !!! Opravné sa podáva do termínu podania daň.priznania, ak sme už odovzdali DP, ale našli sme si chybu (nesankcionuje sa), dodatočné sa podáva po termíne a samozrejme je sankcionované.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Mám problém so znamienkom v riadku 35 DP DPH.

Napr.riadne DP v riadku 32-vlastná DP 35.611,-
dodatočné DP v riadku 32-vlastná DP 31367,-

Rozdiel uvediem plusom, alebo mínusom.

Nerobila som to ešte .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tinaM Pozri príspevok
Mám problém so znamienkom v riadku 35 DP DPH.

Napr.riadne DP v riadku 32-vlastná DP 35.611,-
dodatočné DP v riadku 32-vlastná DP 31367,-

Rozdiel uvediem plusom, alebo mínusom.

Nerobila som to ešte .
DP sa znížila, teda uvedieš v r 35 mínus.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Tweety Pozri príspevok
DP sa znížila, teda uvedieš v r 35 mínus.
Veľmi pekne ďakujem.
Bod pridať ma nepustí. Potom.
0 0
Daniel99 Daniel99

Daniel99 je offline (nepripojený) Daniel99

Dobrý večer,
prosím o radu ako podať spätne DDP z DPH za šesť mesiacov- pri mesačnom platcovi každé jedno priznanie?


Ďakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Daniel99 Pozri príspevok
Dobrý večer,
prosím o radu ako podať spätne DDP z DPH za šesť mesiacov- pri mesačnom platcovi každé jedno priznanie?


Ďakujem
Áno, za každé zdaňovacie obdobie podáš DDP zvlášť.
0 0
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

Ano, opraviť musíš každý mesiac zvlášť. Na každý mesiac vystavíš nové tlačivko DDP.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Prosím. Dala som dodatočné priznanie 25.1.07 za 6/2006 Všetky nasledujúce mesiace sme mali povinnosť. Ide o odpočet vo výške 6,5 mil - odpočet z nehnuteľnosti tak sa rozhodol predavajúci. Tento mesiac - február som mala tiež povinnosť cca 150 tis. A teraz mi dochádza, že vlastne kedy ja uvediem ten odpočet, mala som ho uviesť teraz a znižiť povinnosť. Mam správkyňu, ktorá nevychádza s 90% osobami na DU nieto ešte so mnou.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Nadmerný odpočet § 79 zák.o DPH ods.1
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Mam to chapať tak, že teraz som to mala uviesť , že si neviem odpočítať ?
Aj keď je to dodatočné mam to chapať ako "nasledujúce" zdaňovacie obdobie ? Resp.mala. Lebo som to tak neurobila.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ivenka Pozri príspevok
Mam to chapať tak, že teraz som to mala uviesť , že si neviem odpočítať ?
Aj keď je to dodatočné mam to chapať ako "nasledujúce" zdaňovacie obdobie ? Resp.mala. Lebo som to tak neurobila.
Ak sa podáva dodatočné daňové priznanie, ktorým vzniká daňová pohľadávka voči DÚ je tento chápaný ako preplatok v zmysle § 53 zákona o správe daní a poplatkov a musíte požiadať písomne o jeho , resp. započítanie. Na základe DDP DÚ nevráti preplatok sám od seba...
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Vďaka, takže podám žiadosť a započítam si DPH za 2/07
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ivenka Pozri príspevok
Vďaka, takže podám žiadosť a započítam si DPH za 2/07
Nie dodatočné daňové priznanie s ničím nezapočítavaš, požiadaš o vrátenie tej sumy, ktorá Ti vychádza v DDP...
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Si poklad. Ja viem poradiť skoro každemu, ale keď potrebujem poradiť ja tak musím - chcem isť na poradu. Ď.Ď.
0 0
Daniel99 Daniel99

Daniel99 je offline (nepripojený) Daniel99

Tak to sa asi nevyhneme sankcií. Neviete mi povedať ako sa sankcie rátajú - sú tam aj iné postihy?

Ďakujem.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Daniel99 Pozri príspevok
Tak to sa asi nevyhneme sankcií. Neviete mi povedať ako sa sankcie rátajú - sú tam aj iné postihy?

Ďakujem.
Za každé nepodané DP 2000,-- Sk + penále z omeškania. Na stránke dańového riaditeľstva je daňová kalkulačka, kde si to vyrátaš.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Daniel99 Pozri príspevok
Tak to sa asi nevyhneme sankcií. Neviete mi povedať ako sa sankcie rátajú - sú tam aj iné postihy?

Ďakujem.
vypočíta sa sankčný úrok - z dlžnej sumy (čiže rozdielu medzi pôvodným a dodatočným DP, ktorý sa vynásobí úrokovou sadzbou vyhlásenou NBS). Ak suma sankcií nepresiahne 500,- nevyrubuje sa. Vypočítaj si sankcie na www.drsr.sk, je tam kalkulačka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať