Zavrieť

Porady

Odložená daň z príjmov

Od rána študujem všetky príspevky týkajúce sa odloženej dani z príjmov, ale priznám sa, že mám z toho guláš. Prečítala som aj Cenigovú, ale nič mi to nehovorí. Za rok 2006 máme prvý krát audit, čiže musím o tejto dani aj účtovať, len neviem ako. Máte niekto úplne jednoduchý návod ako to zvládnuť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka P je offline (nepripojený) Janka P

    žena - čo viac si želať ? Janka P
    Dada, úplne jednoduchý návod ako to zvládnuť Ti asi neporadím budeš o odloženej dani musieť toho prelúskať viac, ale pokúsim sa aspoň čiatočne Ti pomôcť :
    - je dobré si analyticky rozlišovať na účte 481 z akého titulu tvoríš odloženú daň ( aby si sa v ďalších rokoch v tom vyznala )
    - ak tvoríš odloženú daň, napr. z titulu rozdielu daňových a účtovných odpisov, pričom daňové odpisy sú vyššie, tak tvoríš daňový záväzok a účtuješ : 592/481 (19 % = daň z tohoto rozdielu ), postupne v ďalších rokoch ako sa rozdiel medzi daňovými a účtovnými odpismi vyrovnáva tento daňový záväzok rozpúšťaš 481/592
    a opačne ak sú daňové odpisy nižšie tvoríš daňovú pohľadávku 481/592
    (princíp je asi takýto - v účtovných nákladoch to ešte nemáš a v daňových áno = daňový záväzok = teraz si tú daň nezaplatila, ale v budúcnosti ju zaplatíš a opačne v účtovných nákladoch to máš ale v daňových ešte nie = daňová pohľadávka = daň si odviedla, v budúcnosti si to však v daňových výdavkoch uplatníš, pričom pod zámenom "to" myslím dôvod ( účtovný prípad ) pre ktorý je potrebné účtovať o odloženej dani )
    No dúfam, že som Ťa nedoplietla, lebo seba už skoro áno.
    Naposledy upravil Janka P : 19.02.07 at 08:41 Dôvod: Oprava princípu v zátvorke ( bol zavádzajúci - ospravedlňujem sa )

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Už som čo to naštudovala,aj nejaký príklad som skúsila a asi tak isto tomu chápem, ako si mi to uviedla. Ďakujem.

    Odložená daň z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.