Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie a dohodár

Prosím o radu, v r. 2006 mám zamestnanca, ktorý pracoval na dohodu aj TPP, môžem takémuto zamestnancovi spraviť RZ dane, keď mu bola počas dohody zrážaná daň zrážkou, alebo si musí urobiť DP sám. Ďakujem. a Ešte jeden problém, môžem urobiť RZ dane zamestnancovi, ktorý u nás nastúpil 12.1.2007 a priniesol mi žiadosť o RZ aj potvrdenie. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Slávka33 Pozri príspevok
    Prosím o radu, v r. 2006 mám zamestnanca, ktorý pracoval na dohodu aj TPP, môžem takémuto zamestnancovi spraviť RZ dane, keď mu bola počas dohody zrážaná daň zrážkou, alebo si musí urobiť DP sám. Ďakujem. a Ešte jeden problém, môžem urobiť RZ dane zamestnancovi, ktorý u nás nastúpil 12.1.2007 a priniesol mi žiadosť o RZ aj potvrdenie. Ďakujem za radu.
    Ak nechce dodaniť zrážkovú daň tak môžeš vykonať RZD, ak ju chce dodaniť musí urobiť DP.

    Ak nastúpil 12.1.2007 tak RZD mu vykoná zamestnávateľ ktorého mal k 31.12.2006

    Slávka33 je offline (nepripojený) Slávka33

    Slávka33
    Takže ak som to pochopila správne, ak chce vrátiť zrážkovú daň urobí si DP sám. Ďakujem

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Slávka33 Pozri príspevok
    Takže ak som to pochopila správne, ak chce vrátiť zrážkovú daň urobí si DP sám. Ďakujem
    Áno.......

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Slávka33 Pozri príspevok
    Takže ak som to pochopila správne, ak chce vrátiť zrážkovú daň urobí si DP sám. Ďakujem
    Áno presne tak!

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    A keď si dohodár podá DP,ako mu to ovplyvní ročné zúčtovanie na ZP, bude si musieť z tohoto príjmu odviesť platby na zdravotné, alebo je takýto príjem vylúčený z odvodov?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Dúfam že som správne pochopila tvoju otázku,ale ročné zúčtovanie na zdravotné poistenie za rok 2006 budú musieť v zmysle doteraz platného zákona podať študenti ak ich príjem na dohodu za rok 2006 prevýšil v úhrne sumu 41400 Sk.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    alex1 Pozri príspevok
    no ja mám zamestnanca na TPP a ešte má aj dohodu, takže jeho sa to nebude týkať?
    Na príjem z dohody popri zamestnaní sa pri zúčtovaní zdravotného neprihliada

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Takže ak máme študentku, ktorej príjem z TPP bol 87 912 a popritom mala príjem zdanený zrážkovou dańou 2500 Sk, tak do daňového priznania typu A jej môžem zahrnúť tak príjem zdanený preddavkovou daňou ako aj ten zdanený zrážkovou. Pri uplatnení nezdaniteľnej čiastky na dańovníka jej vyjde preplatok na dani - preddavková daň plus zrážková daň, to správne?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    jana32 Pozri príspevok
    Takže ak máme študentku, ktorej príjem z TPP bol 87 912 a popritom mala príjem zdanený zrážkovou dańou 2500 Sk, tak do daňového priznania typu A jej môžem zahrnúť tak príjem zdanený preddavkovou daňou ako aj ten zdanený zrážkovou. Pri uplatnení nezdaniteľnej čiastky na dańovníka jej vyjde preplatok na dani - preddavková daň plus zrážková daň, to správne?

    Áno v rámci DP sa zrážková daň môže dodaňovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.