Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Ahoj Poraďáci s veľkýmP. V minulom roku sa mi v podnikaní vôbec nedarilo. Nemal som žiadne príjmy a žiadne výdavky. Môj jediný príjem bol ako čiast. invalid. dôchodok, 3745 Sk mesačne. Zdvorilo sa pýtam?, aké tlačivo DP mám podať A, alebo B ? A či vôbec musím podať DP, keďže som nemal príjmy s podnikania a žiadne výdavky? A ako je to s platbou pre soc. a zdravotnú poisťovňu? Som reg. ako štvrťročný platca DPH, štvrťročné hlásenia DPH som podával. Nechcem mať problémy so správcom dane, pretože som presvedčený že na Slovensku malých zlodejov zatvárajú a veľkých prepúšťajú. S úctou k Vám, veľa zdravia.
Usporiadat
veget veget

veget je offline (nepripojený) veget

Nemusíte podať DP za rok 2006, oznámte len správcovi listom, že nemáte žiadne príjmy a preto nepodáte DP. Tiež by som zrušila registráciu DPH, ak na to nemáte iné dôvody. Odvody žiadne platiť nebude ani SP a ZP. Ale ročné zúčtovanie ako SZČO podať budete musieť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Luweto Pozri príspevok
Ahoj Poraďáci s veľkýmP. V minulom roku sa mi v podnikaní vôbec nedarilo. Nemal som žiadne príjmy a žiadne výdavky. Môj jediný príjem bol ako čiast. invalid. dôchodok, 3745 Sk mesačne. Zdvorilo sa pýtam?, aké tlačivo DP mám podať A, alebo B ? A či vôbec musím podať DP, keďže som nemal príjmy s podnikania a žiadne výdavky? A ako je to s platbou pre soc. a zdravotnú poisťovňu? Som reg. ako štvrťročný platca DPH, štvrťročné hlásenia DPH som podával. Nechcem mať problémy so správcom dane, pretože som presvedčený že na Slovensku malých zlodejov zatvárajú a veľkých prepúšťajú. S úctou k Vám, veľa zdravia.
Podával by som DP typu B, aj keď si nemal žiadne príjmy ani výdaje. Povinnosť platiť do SP ti nevzniká.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
veget Pozri príspevok
Nemusíte podať DP za rok 2006, oznámte len správcovi listom, že nemáte žiadne príjmy a preto nepodáte DP. Tiež by som zrušila registráciu DPH, ak na to nemáte iné dôvody. Odvody žiadne platiť nebude ani SP a ZP. Ale ročné zúčtovanie ako SZČO podať budete musieť.

V podstate s tým súhlasím.Ale ja mám skúsenosť, že keď DÚ oznámim iba listom, že žiadne príjmy som nemal, nestačí ím to. Od môjho klienta vyžadovali DP aj keď nulové.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Aj keď ste nemali žiadne príjmy, určite ste si minimalne platili odvody do ZP prípadne ak Vám vyšla povinnosť podľa príjmu za rok 2005, tak aj odvody do SP, ktoré sú pre Vás daňovým výdavkom. Takže z pohľadu daňového priznania ste sa dostali do straty. Podáte daňové priznanie typu B, kde do príjmu dáte 0, do výdavkov uhradené poistné odvody do ZP prípadne aj SP. Ak si splnite túto povinnosť, tak určite nebudete mať problémy s DÚ.
0 0
veget veget

veget je offline (nepripojený) veget

No asi ako kde. So správcom treba komunikovať a presvedčiť sa či je to ok.
0 0
Luweto Luweto

Luweto je offline (nepripojený) Luweto

Ste super Ďakujéééém
0 0
šebka šebka

šebka je offline (nepripojený) šebka

Rada si nechám poradiť
Nadviažem na túto tému a opýtam sa, či podnikateľ, ktorý mal za rok 2006
prerušenú živnosť /prerušnie trvá aj v roku 2007/ podá 0 DP za rok 2006 môže si jeho manželka uplatniť na manžela odp. položku? Ak áno aký doklad priloží. Podnikateľ zaplatil aj životné poistenie, prosím o radu. Ďakujem
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Manželka si môže uplatniť nezdaniteľnú časť ZD manžela. Na základe čestného prehlásenia manžela o nevyužití svojej nezd. č. ZD za rok 2006.
Jeho životné poistenie "ostane neuplatnené". Nie je ho kde uplatniť - manželka nemôže.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Podanie "nulového" priznania k DP / FO sa už pár-krát riešilo. Ja som zástanca teórie - podať priznanie, aby ma ani v budúcnosti DÚ s tým nezaťažoval. V tomto prípade bude aj možné vyžiadať , v prípade potreby od DÚ potvrdenie o výške príjmov.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

STRELEC Pozri príspevok
Manželka si môže uplatniť nezdaniteľnú časť ZD manžela. Na základe čestného prehlásenia manžela o nevyužití svojej nezd. č. ZD za rok 2006.
Jeho životné poistenie "ostane neuplatnené". Nie je ho kde uplatniť - manželka nemôže.
Peter, tomuto nerozumiem
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Pepa Pozri príspevok
Peter, tomuto nerozumiem
Živnostník neuplatnil svoju nezdaniteľnú časť ZD. Nemá to ako potvrdiť pre účely RZD svojej manželky. Pre jej mzdovú učtáreň.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

No tomu rozumiem, ale čestným prehlásením "prehlasuje" či mal alebo nemal vlastný príjem nie uplatnenie nezdaniteľnej časti.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Prehlásiť môže čo chce - v tomto prípade je potrebné potvrdiť, že neuplatnil nčZD. Či uvedie aj to že mal alebo nemal príjmy je podľa mňa pre RZD manželky nezaujímavé.
0 0
šebka šebka

šebka je offline (nepripojený) šebka

Rada si nechám poradiť
Rozumiem a ďakujem.......
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Na nezdaniteľnú časť základu dane má nárok každý daňovník.
Pri RZD manželky je nepodstatné či si manžel uplatnil nárok na nezdaniteľnú časť základu dane alebo nie.
Okrem toho, daňovník v žiadosti prehlasuje, že výška príjmu manžela/manželky bola x Sk. Na čo k tomu ešte potrebujete čestné prehlásenia a potvrdenia? Je na daňovníkovi , čo tam prehlási a potvrdí to svojim podpisom.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Prosím o pomoc pri vyplňovaní DP typu A - suseda ma poprosila vraj sa tomu rozumiem, no len A priznania nerobím a zvlášť nie dôchodcom. Otázka znie:
Ráta sa jej vdovský dôchodok do príjmov. Alebo znížuje sa jej nezdaniteľná čiastka o výšku vdovského dôchodku???
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Johanka Pozri príspevok
.... Na čo k tomu ešte potrebujete čestné prehlásenia a potvrdenia? ......
Len pre pokoj duše mzdárky, že má všetko doložené.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

STRELEC Pozri príspevok
Manželka si môže uplatniť nezdaniteľnú časť ZD manžela. Na základe čestného prehlásenia manžela o nevyužití svojej nezd. č. ZD za rok 2006.
Jeho životné poistenie "ostane neuplatnené". Nie je ho kde uplatniť - manželka nemôže.
Peter buď sa nerozumieme, alebo je to niečo nové.
Manžel si predsa môže uplatniť "svoju" nezdaniteľnú časť - a manželka si uplatní rozdiel medzi 90816 a jeho vlastným príjmom.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

STRELEC Pozri príspevok
Len pre pokoj duše mzdárky, že má všetko doložené.
Prepáč, ale toto je podľa mňa zasahovanie mzdárky do sfér súkromných . Keby si nebol chlap, tak Ťa obviním, že si klebetná baba a potrebuješ mať prehľad ...
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

toria Pozri príspevok
Prosím o pomoc pri vyplňovaní DP typu A - suseda ma poprosila vraj sa tomu rozumiem, no len A priznania nerobím a zvlášť nie dôchodcom. Otázka znie:
Ráta sa jej vdovský dôchodok do príjmov. Alebo znížuje sa jej nezdaniteľná čiastka o výšku vdovského dôchodku???

Len aby sa to tam nestratilo, posilam ešte raz. Lebo vidím, že máte riadnu diskusiu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať