Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Ahoj Poraďáci s veľkýmP. V minulom roku sa mi v podnikaní vôbec nedarilo. Nemal som žiadne príjmy a žiadne výdavky. Môj jediný príjem bol ako čiast. invalid. dôchodok, 3745 Sk mesačne. Zdvorilo sa pýtam?, aké tlačivo DP mám podať A, alebo B ? A či vôbec musím podať DP, keďže som nemal príjmy s podnikania a žiadne výdavky? A ako je to s platbou pre soc. a zdravotnú poisťovňu? Som reg. ako štvrťročný platca DPH, štvrťročné hlásenia DPH som podával. Nechcem mať problémy so správcom dane, pretože som presvedčený že na Slovensku malých zlodejov zatvárajú a veľkých prepúšťajú. S úctou k Vám, veľa zdravia.
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Uvažujem správne?
SZČO bola registrovaná na DU Bratislava, kde roky aj podávala DP. Od roku 2005 je na starobnom dôchodku a tak ukončila živnosť k 31.7.2006.
Po sobáši, dňa 14.8.2006, sa presťahovala do Trnavy, kde má trvalý pobyt, aj k 31.12.2006.
DP za rok 2006 podáva na DU Trnava?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Anja111 Pozri príspevok
Uvažujem správne?
SZČO bola registrovaná na DU Bratislava, kde roky aj podávala DP. Od roku 2005 je na starobnom dôchodku a takukončila živnosť k 31.7.2006.
Po sobáši, dňa 14.8.2006, sa presťahovala do Trnavy, kde má trvalý pobyt aj k 31.12.2006.
DP za rok 2006 podáva na DU Trnava?
Ak mal trvalý pobyt v BA registráciu zrušil z dôvodu zmeny trvalého bydliska a zaregistroval sa do Trnavy , tak správne ....DP podáva v Trnave . Čiže Tvoja úvaha je správna .
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ďakujem Ti veľmi pekne.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ešte ma napadlo, a keby sa nebol preregistroval? (Musím sa ho na to spýtať).
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Tak, v Bratislave sa odhlásil, ale v Trnave sa nezaregistroval. (Podľa mňa ani nemal povinnosť...)
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Práve preto som to hodila na Poradu... A zrejme som neposkytla všetky potrebné informácie...
Doplním, že zdaniteľný príjem potom ešte mal. Zo závislej činnosti, (počas kampane v Cukrovare Sereď).
Takže, čo s tým teraz?
Naposledy upravil Anja111 : 17.02.07 at 07:45
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
....nakoniec to bude skutočne Trnava.

http://www.porada.sk/t38198-daoove-p...-mam-poda.html
Naposledy upravil Zita5 : 17.02.07 at 07:47
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som totiž už presvedčená po doplnení info , že DP podávaš v Trnave.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zita5 Pozri príspevok
Anja pozri tento link a ja svoje príspevky idem vymazať , aby to nemýlilo ....nakoniec to bude skutočne Trnava.

http://www.porada.sk/t38198-daoove-p...-mam-poda.html
Ďakujem. Pomohla si mi.
0 0
verina1 verina1

verina1 je offline (nepripojený) verina1

Dobrý deň, prosila by som poradiť. Manžel riadne pracuje na zmluvu, môže si uplatnit na manželku danovy bonus ak ona podnikala v r.2006 5 mesiacov a jej prijem bol 26 tis.?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

verina1 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosila by som poradiť. Manžel riadne pracuje na zmluvu, môže si uplatnit na manželku danovy bonus ak ona podnikala v r.2006 5 mesiacov a jej prijem bol 26 tis.?
Predpokladám, že si nemala na mysli daňový bonus (na dieťa), ako píšeš, ale nezdaniteľnú čiastku na manželku... Na manželku si môže uplatniť rozdiel nezdaniteľnej čiastky a jej príjmu, t.j. 90816 - 26000 = 64816.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
verina1 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosila by som poradiť. Manžel riadne pracuje na zmluvu, môže si uplatnit na manželku danovy bonus ak ona podnikala v r.2006 5 mesiacov a jej prijem bol 26 tis.?
Zrejme v tomto prípade nejde o daňový bonus na manželku , ale o nezdaniteľnú čiastku na manželku .

Treba posúdiť , či nedosahovala okrem podnikania aj ďalšie príjmy.


0 0
verina1 verina1

verina1 je offline (nepripojený) verina1

dakujem, ano myslela som na nezdanitelnu čiastku na manželku. A s danovymi bonusmi na deti to je ako? možno primitívna otazka, ale nevyznam sa v tomto a začalo ma to zaujimat.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

verina1 Pozri príspevok
dakujem, ano myslela som na nezdanitelnu čiastku na manželku. A s danovymi bonusmi na deti to je ako? možno primitívna otazka, ale nevyznam sa v tomto a začalo ma to zaujimat.
V skratke: Daňový bonus za rok 2006 je na nezaopatrené dieťa 6480 Sk, ak platiteľ dane dosiahne zdaniteľný príjem najmenej 42450 Sk.
0 0
verina1 verina1

verina1 je offline (nepripojený) verina1

a aky je rozdiel medzi danovym bonusom a nezdanitelnou čiastkou?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

verina1 Pozri príspevok
a aky je rozdiel medzi danovym bonusom a nezdanitelnou čiastkou?
Nezdaniteľná čiastka je na daňovníka, (prípadne na manžela, ak sú splnené podmienky). Daňový bonus je na nezaopatrené dieťa, (tiež pri splnení zákonom stanovených podmienok). Nezdaniteľnú čiastku si odpočítavaš z daňového základu a daňový bonus môže byť vyplatený aj keď nemáš žiadnu daňovú povinnosť, ale máš naň nárok.
0 0
verina1 verina1

verina1 je offline (nepripojený) verina1

Dakujem :-)
0 0
verina1 verina1

verina1 je offline (nepripojený) verina1

pri vyplnovani DP som zistila ze zamestnavatel zamestnancovi nevyplatil danovy bonus na deti za jeden mesiac.V potvrdeni ktore vystavil zamestnavatel je čiastka 17.820. Kedže ma tri deti tak predpokladam že spravne malo byt 19.440. Čiže rozdiel 1.620. Mam teraz zavolat zamestnavatelovi či sa nahodou nezmylil alebo to mam uplatnit v DP ?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Zamestnávateľ sa nemusel zmýliť. Vyrovnaj to v DP. Zamestnanec mohol mať príjem v niektorom mesiaci menej ako 1/2 min. mzdy, preto mu zamestnávateľ neuplatnil DB.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Potrebovala by som si overiť túto skutočnosť. Vyplňujem daňové priznanie typu A pre študenta, ktorý v priebehu roka 2006 mal príjmy z dohody o vykonaní práce zdanené preddavkovo ako aj zrážkou. V riadku 32 Daňového priznania sa uvádza výška príjmov zdanená preddavkovo ako aj zrážkou?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať