Zavrieť

Porady

daň.priznanie A

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,čo započítam do príjmu? Idem robiť DP typu A.Klientka (slobodná),ktorá minulý rok 2006 pracovala 5 mesiacov,potom nastúpila na Úrad práce a za 12 dní išla na PN.
Na PN je doteraz.Doniesla mi potvrdenie od zamestnávateľa,potvrdenie za 12 dní koľko dostala podpory a potvrdenie o nemocenskom,ktoré jej bolo vyplatené.
1.Započítava sa nemocenské do príjmu a aj podpora?
Čítala som v zákone,že sú to oslobodené príjmy.

2.Uplatním jej celú nezdaniteľnú čiastku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    books Pozri príspevok
    Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,čo započítam do príjmu? Idem robiť DP typu A.Klientka (slobodná),ktorá minulý rok 2006 pracovala 5 mesiacov,potom nastúpila na Úrad práce a za 12 dní išla na PN.
    Na PN je doteraz.Doniesla mi potvrdenie od zamestnávateľa,potvrdenie za 12 dní koľko dostala podpory a potvrdenie o nemocenskom,ktoré jej bolo vyplatené.
    1.Započítava sa nemocenské do príjmu a aj podpora?
    Čítala som v zákone,že sú to oslobodené príjmy.

    2.Uplatním jej celú nezdaniteľnú čiastku?
    Hm - vyhľadávanie?
    Nemocenské a podpora nie sú zdaniteľným príjmom - v DP sa neuvádzajú. Odpočítaš celú nezdaniteľnú časť /ak nie je star. dôchodcom/.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    books Pozri príspevok
    Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,čo započítam do príjmu? Idem robiť DP typu A.Klientka (slobodná),ktorá minulý rok 2006 pracovala 5 mesiacov,potom nastúpila na Úrad práce a za 12 dní išla na PN.
    Na PN je doteraz.Doniesla mi potvrdenie od zamestnávateľa,potvrdenie za 12 dní koľko dostala podpory a potvrdenie o nemocenskom,ktoré jej bolo vyplatené.
    1.Započítava sa nemocenské do príjmu a aj podpora? Nie
    Čítala som v zákone,že sú to oslobodené príjmy.

    2.Uplatním jej celú nezdaniteľnú čiastku? Áno
    Odpovede sú červeným ...

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    books Pozri príspevok
    Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,čo započítam do príjmu? Idem robiť DP typu A.Klientka (slobodná),ktorá minulý rok 2006 pracovala 5 mesiacov,potom nastúpila na Úrad práce a za 12 dní išla na PN.
    Na PN je doteraz.Doniesla mi potvrdenie od zamestnávateľa,potvrdenie za 12 dní koľko dostala podpory a potvrdenie o nemocenskom,ktoré jej bolo vyplatené.
    1.Započítava sa nemocenské do príjmu a aj podpora?
    Čítala som v zákone,že sú to oslobodené príjmy.

    2.Uplatním jej celú nezdaniteľnú čiastku?
    1. Započítava sa do DP len príjem z Potvrdenia od zamestnávateľa - riadok o1 - úhrn príjmov.
    2. Má nárok na celú odpočitateľnú položku.

    Uľa je offline (nepripojený) Uľa

    Uľa
    Je osoba, ktorá v roku 2006 poberala invalidný dôchodok vo výške 45000, nemocenské dávky vo výške 48000 a príjem zo ZČ vo výške 15200 povinná podávať DP?? Asi nie, keďže nemocenské a ID sa do príjmu nezapočítavajú a príjem od zamestnávareľa je nižší ako 45408. Alebo sa mýlim? Vopred ďakujem za odpoveď.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Uľa Pozri príspevok
    Je osoba, ktorá v roku 2006 poberala invalidný dôchodok vo výške 45000, nemocenské dávky vo výške 48000 a príjem zo ZČ vo výške 15200 povinná podávať DP?? Asi nie, keďže nemocenské a ID sa do príjmu nezapočítavajú a príjem od zamestnávareľa je nižší ako 45408. Alebo sa mýlim? Vopred ďakujem za odpoveď.
    NIe je povinná podávať DP,tie príjmy(nemoc.a.inval.doch.),ktoré uvádzaš sa posudzujú iba pri uplatnení nezdaniteľnej čiastky na manžela-ku.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Uľa Pozri príspevok
    Je osoba, ktorá v roku 2006 poberala invalidný dôchodok vo výške 45000, nemocenské dávky vo výške 48000 a príjem zo ZČ vo výške 15200 povinná podávať DP?? Asi nie, keďže nemocenské a ID sa do príjmu nezapočítavajú a príjem od zamestnávareľa je nižší ako 45408. Alebo sa mýlim? Vopred ďakujem za odpoveď.
    Ale možno by bolo výhodné podať DP, ak zo závislej činnosti bola platená daň - či už preddavková alebo zrážková - vrátili by sa v plnej výške. Treba uviesť rozdielnu časť nezdaniteľnej čiastky 90816 a invalidného dôchodku - ako odpočet na daňovníka.

    mgm je offline (nepripojený) mgm

    živnostník mgm
    Orsz Pozri príspevok
    Ale možno by bolo výhodné podať DP, ak zo závislej činnosti bola platená daň - či už preddavková alebo zrážková - vrátili by sa v plnej výške. Treba uviesť rozdielnu časť nezdaniteľnej čiastky 90816 a invalidného dôchodku - ako odpočet na daňovníka.
    Orsz, inv. dôchodca má nárok na celú nezdan. časť 90.816 Sk, to nie je starob. dôchodca, ktorý má nárok len na rozdiel medzi výškou star. dôchodku a nezd. časťou

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    mgm Pozri príspevok
    Orsz, inv. dôchodca má nárok na celú nezdan. časť 90.816 Sk, to nie je starob. dôchodca, ktorý má nárok len na rozdiel medzi výškou star. dôchodku a nezd. časťou
    OK, ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.