Zavrieť

Porady

Príjem 2400, zrazená a odvedená preddavková daň

Teraz mám jeden problém.
Zamestnanec prednášal na jednom školení, jeho odmena na základe dohody o vykonaní práce bola 2400,-Sk. Doniesol mi potvrdenie, na ktorom je tento príjem uvedený v r. 01 a daň v r. 05 - čiže nie ako príjem zdanený zrážkovou daňou ale preddavkovou.
A teraz poraďte. Volala som s pani, čo to potvrdenie vystavila, či to nie je len chyba a odbila ma s tým, že ona tam vtedy ešte nepracovala, že jej predchodkyňa vôbec so zrážkovou daňou nerobila, všetko dávala ako preddavkovú. A že keď to mám uvedené ako preddavkovú daň vôbec sa nad tým nemám zamýšľať a mám mu to zahrnúť do RZD.
Ja mám však iný názor. Ako mu to môžeš zahrnúť do RZD ako preddavkovú keď je jasné, že tá daň mala byť zrážková a môj zamestnanec si nechce robiť DP, takže si ju nechce dodaniť?
Je jasné, že chyba nastala u nich, ale ako mám teraz postupovať. Poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    jankasm Pozri príspevok
    Teraz mám jeden problém.
    Zamestnanec prednášal na jednom školení, jeho odmena na základe dohody o vykonaní práce bola 2400,-Sk. Doniesol mi potvrdenie, na ktorom je tento príjem uvedený v r. 01 a daň v r. 05 - čiže nie ako príjem zdanený zrážkovou daňou ale preddavkovou.
    A teraz poraďte. Volala som s pani, čo to potvrdenie vystavila, či to nie je len chyba a odbila ma s tým, že ona tam vtedy ešte nepracovala, že jej predchodkyňa vôbec so zrážkovou daňou nerobila, všetko dávala ako preddavkovú. A že keď to mám uvedené ako preddavkovú daň vôbec sa nad tým nemám zamýšľať a mám mu to zahrnúť do RZD.
    Ja mám však iný názor. Ako mu to môžeš zahrnúť do RZD ako preddavkovú keď je jasné, že tá daň mala byť zrážková a môj zamestnanec si nechce robiť DP, takže si ju nechce dodaniť?
    Je jasné, že chyba nastala u nich, ale ako mám teraz postupovať. Poraďte
    No po správnosti by si to mala brať ako preddavkovú daň keď máš také potvrdenie. Za potvrdenie o príjme zodpovedá zamestnávateľ ktorý ho vydal a nie ty. Ale pokiaľ tam nie je uvedená odpočítateľná položka tak je to asi evidentne zrážková daň.
    Asi by som skúsila ešte vysvetliť mzdárke že je potvrdenie zlé a nech ho opraví aj keď to nie je tvoj problém.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Veď práve, tá mzdárka tam vtedy nerobila a ona to proste prerábať nebude. Len ja teraz neviem, či neurobím zle, keď mu to uznám ako preddavkovú a zahrniem do RZD, keď je jasné, že to mala byť daň zrážková.
    Alebo sa nad tým naozaj nebudem zamýšľať a jednoducho aké je potvrdenie také ho budem brať?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    jankasm Pozri príspevok
    Veď práve, tá mzdárka tam vtedy nerobila a ona to proste prerábať nebude. Len ja teraz neviem, či neurobím zle, keď mu to uznám ako preddavkovú a zahrniem do RZD, keď je jasné, že to mala byť daň zrážková.
    Alebo sa nad tým naozaj nebudem zamýšľať a jednoducho aké je potvrdenie také ho budem brať?

    Obávam sa že potvrdenie máš na preddavkovú tak to treba brať ako preddavkovú daň. Oni to tiež odviedli ako preddavok.

    janber je offline (nepripojený) janber

    janber
    ...ešte doplním, že ak to odviedli ako preddavok tak to budú musieť uviesť aj v ročnom hlásení...Keby si tam ten príjem nedala, tak by to podľa mňa DÚ na kontrole hneď zistil, veď príjmy idú na rodné číslo, takže by to tam vyskočilo.

    Príjem 2400, zrazená a odvedená preddavková daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.