Zavrieť

Porady

nepenazny vklad

Chcela by som sa spytat ci nepanazny vklad spolocnika (bezodplatny) sa nejakym sposobom zdanuje?

dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    Vklady do spolocnosti sa nezdanuju. Aspon v tom doteraz zijem. No uvideme, ci ma niekto vyvedie z mojho sna

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Čo by ste chceli zdaňovať, však je to výdavok!
    Pri prípadnom prevode obchodného podielu sa bude v DP uvádzať ako výdavok .

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    slnecnicalenka Pozri príspevok
    Chcela by som sa spytat ci nepanazny vklad spolocnika (bezodplatny) sa nejakym sposobom zdanuje?

    dik
    Nepeňažný vklad do spoločnosti nie je predmetom dane z príjmu. Je potrebné však mať predmet dane ohodnotený znaleckým posudkom. Pozri § 59 Obchodného zákonníka.
    slnecnicalenka
    dalilada Pozri príspevok
    Nepeňažný vklad do spoločnosti nie je predmetom dane z príjmu. Je potrebné však mať predmet dane ohodnotený znaleckým posudkom. Pozri § 59 Obchodného zákonníka.
    citala som ten § 59, tam sa pise o nepenaznom vklade pri zakladani spolocnosti ak tomu dobre chapem, ja mam vsak na mysli vklad do uz rozbehnutej spolocnosti, ten vklad co moze ist na 413 - ostatne kapitalove fondy - tam sa uctuju ostatne penazne aj nepenazne vklady, ktore nezvysuju zakladne imanie podniku. Je uctovanie spravne? a treba aj v tomto pripade znalecky posudok? nestaci ohodnotit vlozeny vklad reprodukcnou obstaravacou cenou- ta sa podla zakona o ucto pouzije pri bezodplatnom nadobudnuti zasob alebo pri preradeni z osobneho vlastnictva do podnikania.
    slnecnicalenka
    j.s Pozri príspevok
    Vklady do spolocnosti sa nezdanuju. Aspon v tom doteraz zijem. No uvideme, ci ma niekto vyvedie z mojho sna
    ja tomu tiez nechapem,,, len som nasla v zdp 595/2003 § 52(13): Na zdanenie nepeňažných vkladov do základného imania obchodnej spoločnosti alebo družstva uskutočnených do 31. decembra 2003 sa použije doterajší predpis.

    kto mi to vysvetli???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.