Zavrieť

Porady

Faktúra s DPH-úhrada bez DPH

Dobrý deň vážení poraďáci,
veľmi by som Vás chcela poprosiť o radu:
-sme dopravná firma.Používame na tankovanie v zahraničí tankovacie karty od firmy AS 24 Slovensko.S touto firmou máme uzatvorenú zmluvu na refundáciu DPH zo zahraničia a jeden bod zmluvy hovorí
"-poskytnutie úľavy vo voľných prostriedkoch tým, že ich zbaví povinnosti platiť DPH uvedenú na faktúrach, a teda im umožní uhrádzať tieto faktúry bez DPH" v praxi to znamená, že nám príde napr. fa. z ČR v cudzej mene s vyčíslenou DPH ale mi uhradíme iba sumu bez DPH.A ja neviem ako mám postupovať pri účtovaní, keďže DPH za nás uhradí firma AS 24 a ona si ju následne žiada od daň. úradu v ČR.Zato nám pošle ešte faktúru na zálohu DPH, ktorá vlastne predstavuje províziu.
Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Nebolo by jednoduchšie,keby ste im platili celú sumu aj s DPH a vrátenie DPH žiadali priamo vy?
    Takúto možnosť zvolil konateľ z toho dôvodu, že niektoré faktúry presahujú aj 150.000,- Kč a preto je výhodné, keď nemusíme platiť DPH.

    Faktúra s DPH-úhrada bez DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.