Zavrieť

Porady

faktúra v euro

zdravim vas, mam noveho klienta, ktory ma jednu z faktur v euro,takze si svojim rozumom myslim,ze tie eurá bude treba asi preratat kurzom nasej koruny aky bol v ten den,kedze som ale takyto pripad este nemala,radsej sa opytam,ci je moj nazor spravny a kde najdem kurzy zo septembra 2006,predpokladam,ze by to mal byt kurzovy listok NBS. velmi pekne dakujem za vase odpovede a vela pevnych nervov s danovymi priznaniami
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ariadna Pozri príspevok
    zdravim vas, mam noveho klienta, ktory ma jednu z faktur v euro,takze si svojim rozumom myslim ,ze tie eurá bude treba asi preratat kurzom nasej koruny aky bol v ten den,kedze som ale takyto pripad este nemala,radsej sa opytam,ci je moj nazor spravny a kde najdem kurzy zo septembra 2006,predpokladam,ze by to mal byt kurzovy listok NBS. velmi pekne dakujem za vase odpovede a vela pevnych nervov s danovymi priznaniami
    málo informácií....nieje jasné, kto je dodávateľ (tuzemsko, zahraničie).....kurzy sú na www.nbs.sk (archív v menu).....

    ariadna je offline (nepripojený) ariadna

    ariadna
    dodavatel je moj klient slovak,odberatel je nemec a klient uctuje v jednoduchom uctovnictve. za ostatne dakujem

    ariadna je offline (nepripojený) ariadna

    ariadna
    takze este jeden dotaz,na fakture je datum vystavenia augustovy a splatnosti septembrovy, ktory datum ma byt pre mna vychodzi?uhrada?

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    ariadna Pozri príspevok
    takze este jeden dotaz,na fakture je datum vystavenia augustovy a splatnosti septembrovy, ktory datum ma byt pre mna vychodzi?uhrada?
    Deň vystavenia je dôležitý pre DPH, mal by tam byť aj deň dodania, ktorý je asi v tvojom prípade totožný s dňom vystavenia. Na zaklada kurzu v tento deň udávaš sumu do evidencie DPH
    Datum splatnosti je dátum, do kedy je povinné faktúru splatiť, ale dôležitý je deň úhrady, resp deň prijatia platby a na zaklade kurzu tohto dňa učtuješ v peňažnom denníku

    jana stecova je offline (nepripojený) jana stecova

    mam rada modu,kozmetiku,auta,neznasam nasiliev akejkolvek forme ...viac jana stecova
    Ako je to , ak FA je aj v eur a v Sk, dodávateľ je tuzem.firma? Ja som to účtovala v Sk, ako normálnu tuzem.FA.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.