Zavrieť

Porady

Platca DPH

Ahojte moja otázka je trošku komplikovaná a ani moj daňový poradca mi nevedel poradiť tak sa obraciam na Vás skúsim to ........

Moja firma pracuje pre Rakúsku firmu v Slovinsku "je to pobočka",nie som platcom DPH ale pravdepodobne o dve mesiace by som sa mala zaregistrovať ako platca DPH............V zmluve mám uvedené že firma pre ktorú robím tak odvádza za mňa z mojích prijmov DPH v Slovinsku ,tak musím aj ja na slovenskú odvádzať DPH dvakrát sa bude moj prijem zdaňovať????????
Čo s tým ..........................
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    myslím si, že ty pracuješ pre rakúsku firmu a predpokladám, že jej to fakturuješ. takže, ked budeš aj ty platcom DPH, budež jej fakturovať s DPH, ale kedže v ramvi EU pôjde o samozdanenie, tak v tvojej fakture bude uvedený len základ, rakúska firma si to dalej samozdaní.... ale to len za predpokladu, že aj oni su platcovia DPH... ale neviem, aké vzťahy máš s odberateľmi tej rakúskej firmy v Slovinsku

    zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

    zsazsula
    tak ja im faktúru budem vykazovať tak ako doteraz..........................
    a ja to mám zdaňovať doma????? Dik za rýchlú odpoveď , ale ešte stále ma stoho boli hlava ..............

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    Ty im fakturuješ svoje služby a čo sa týka ich vzťahov v Slovinsku, tam sa ty asi nezučastňuješ.... myslím, že žiadnemu slovinskému odberateľovi nefakturuješ služby, ktoré poskytuje rakuska firma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.