Zavrieť

Porady

stravné lístky bez nákupu

Dobrý deň, cez sobotu nedeľu som si prešla témy o stravných lístkoch, ale aj tak neviem, ako poriešiť problém, že zamestnanci dostávali stravné lístky síce v termíne, ale nie je nákup. Majiteľ im dával lístky, ktoré boli prijaté za predaj tovaru. Príjem lístkov nie je nijako evidovaný, ich hodnota je súčasťou tržby z ERP.
Možno by som mohla ponížiť 211 a dať t nejako ako 213, ale ježí sa mi celá hlava z toho. Dočítala som sa, že nie som prvá s takým problémom, len jednoznačné riešenie som nepochopila.
Ďakujem za praktickú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alveryst je offline (nepripojený) alveryst

    alveryst
    Pri účtovaní tržby z ERP ju treba rozdeliť na 2-3 časti:
    SPOLU:
    80 211/- hotovosť
    29 213/- ceniny
    10 378/ - karta
    100 -/601,602
    19 -/343

    alebo:

    100 211/601,602
    19 211/343

    29 213/211
    10 378/211

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    Ďakujem, asi iná možnosť nie je. Mne len vadí, že " z použitých poukážok" urobím znova 213. Stále si myslím, že tie lístky, ktoré dostanem do ERP ako tržbu, by mali byť evidované a odvedené spoločnosti stravovacej podľa zmluvy. Myslím, že nie je OK urobiť z nich znovu lístky pre svojich zamestnancov. Neviem sa inak vykoktať, ale niečo mi na takomto zaobstarávaní stravných lístkov nesedí.

    infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

    infoziadatel
    aj mám taký istý problém na riešenie. Môžem urobiť aj tak, že dám v jedn.účt. tržby ako príjem a odvediem DPH.
    Výdaj zamestnancom stravné lístky

    80sk lístok- výdaj z pokladne 44sk (55%) ako daňový výdavok a 36sk (45%) je ako nedaňový výdavok.
    A keď mi zamestnancec uhradí tých 45% , tj 44sk tak to dám ako nedaňový príjem?
    Môžem to tak prosím Vás riešiť?
    ďakujem pekne za skorú odpoveď zuzula

    Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

    Dúšava
    Sú dve možnosti:
    alebo eviduje stravné lístky priamo ten kto blokuje do RP ako platbu šekom, alebo každý deň rozpisuje hotovosť a stravné lístky ako prílohu k dennej tržbe.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Tiež mi to tak urobila vlani firma, ktorú účtujem. Dala som si to z 211 na 213 - napísala som si to ako dočasné zapožičanie straveniek. Potom som majiteľom vysvetlila, že prijaté stravenky nemôžu používať ďalej pre svojich zamestnancov, a tak spätne lístky za tú dobu riadne nakúpili a odpísala som to potom ako vrátenie zapožičaných poukážok z 211/213. Poukážky som potom vrátila spolu s ostatnými prijatými poukážkami .

    stravné lístky bez nákupu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.