Zavrieť

Porady

Riadok v DPH priznaní a §42

Dobrý večer, rada by som niekoho poprosila o radu. Pokiaľ predávam osobný automobil podľa §42 o DPH je predávaný bez DPH. Vie mi prosím niekto poradiť do ktorého riadku priznania DPH sa uvednie suma? Ani v jednom riadku som nenašla odkaz na tento §. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Ja mam plnenia podľa P28 až 41 takže to dávam do riadku 5 a 6. Ale nie som si celkom ista, lebo ja potom rátam koeficient a predaj auta by sa na to vzťahovať nemal. Možno Ťa to usmerni.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ADA Pozri príspevok
    Dobrý večer, rada by som niekoho poprosila o radu. Pokiaľ predávam osobný automobil podľa §42 o DPH je predávaný bez DPH. Vie mi prosím niekto poradiť do ktorého riadku priznania DPH sa uvednie suma? Ani v jednom riadku som nenašla odkaz na tento §. Ďakujem za radu.
    záleží na tom aký predmet činnosti máš, ak obchoduješ s autami, DPH si uplatňuješ a odvádzaš, ak ide o MV používané na podnikanie, odpisované a evidované vo firme a jeho následný predaj nemôžeš ho predať bez DPH, ak si platcom DPH. - môj názor.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    sway Pozri príspevok
    záleží na tom aký predmet činnosti máš, ak obchoduješ s autami, DPH si uplatňuješ a odvádzaš, ak ide o MV používané na podnikanie, odpisované a evidované vo firme a jeho následný predaj nemôžeš ho predať bez DPH, ak si platcom DPH. - môj názor.
    Nie je to tak, § 42 sa jasne odvoláva na na § 49/7 a to na predaj os.auta obstaraný bez nároku na odpočet. Pri jeho predaji sa neuplatňuje daň a predaj je oslobodené plnenie ( kôli zabráneniu dvojitého zdanenia, keďže ste nemali nárok na odpočet)
    V DP sa to neuvádza, nie je na to riadok, v zostave podla § 70 to evidovať treba. Do výpočtu K by som to nedávala lebo je to predaj podľa § 50/2/b

    Riadok v DPH priznaní a §42

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.