Zavrieť

Porady

Priemerny kurz-vypocet

prosim poradit:
ako vypocitat priemerny kurz USD za mesiace 6-9/06?
Ked si zadam mesacne kurzy za 1-3/06 a urobim priemer, za I. Q,tak mi to nesedi s tym, co udava NBS.
Neviem, ci je vyhodnejsi priemerny rocny kurz,alebo vypocitat priemerny kurz za mesiace, kedy bola praca vykonavana.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    zakon 595/2003 ti dava na výber...taže treba urobiť si priemery všetkými spôsobmi a ten najvýhodnejší použiť...musí ísť však o závislú činnosť, v iných prípadoch použijete kurz k dátumu uvedeného v účtovníctve a pri úhrade kurz NBS dňom uhrady (paragraf 31)
    AnitaMartinska
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    zakon 595/2003 ti dava na výber...taže treba urobiť si priemery všetkými spôsobmi a ten najvýhodnejší použiť...musí ísť však o závislú činnosť, v iných prípadoch použijete kurz k dátumu uvedeného v účtovníctve a pri úhrade kurz NBS dňom uhrady (paragraf 31)
    Jedna sa o studenta brigadujuceho pocas prazdnin v USA.kedze vyplalne pasky nie su po mesiaci, ale po tyzdnoch, cize sa prelinaju mesiace, chcela by som zobrat do uvahy bud priemerny rocny kurz,alebo priemerny kurz v mesiacoch, v ktorych pracoval - teda za 6-9/06.
    Tu je môj kontrolny vypocet kurzov NBS:
    1/06 - 31,029
    2/06 - 31,298
    3/06 - 31,186
    Mne vychadza priemer za I.Q 31,171, ale NBS pise priemerny kurz za I.Q 31,169. Ako ku tomu cislu prisli?
    Dakujem

    kockovan je offline (nepripojený) kockovan

    kockovan
    AnitaMartinska Pozri príspevok
    prosim poradit:
    ako vypocitat priemerny kurz USD za mesiace 6-9/06?
    Ked si zadam mesacne kurzy za 1-3/06 a urobim priemer, za I. Q,tak mi to nesedi s tym, co udava NBS.
    Neviem, ci je vyhodnejsi priemerny rocny kurz,alebo vypocitat priemerny kurz za mesiace, kedy bola praca vykonavana.
    Dakujem
    Je to OK na pochopenie laikom.
    AnitaMartinska
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    no asi to vzniklo zaokruhlovaním...kludne by som použil ten kurz NBS...
    Ale ja som ten priklad za 1-3/06 dala len pre kontrolu. Ja nemôzem pouzit ziaden Q, lebo su tu prijmy za 6-9/06.
    NBS pise mesacne kurzy:
    6/06 30,054
    7/06 30,286
    8/06 29,426
    9/06 29,448
    Teda konkretne z tohoto by som chcela vedie,ci je za tieto 4 mesiace priemer 29,8035 spravne vypocitany.
    dakujem este raz

    tita78 je offline (nepripojený) tita78

    tita78
    Este by som sa chcela spytat na kolko desatinnych miest za zaokruhluje priemerny prepocitaci kurz? Na tri, ako uvadza NBS? Alebo na dve, podla § 47 ods.2 Zakona o dani z prijmov? Dakujem
    Naposledy upravil tita78 : 01.03.07 at 12:38

    Priemerny kurz-vypocet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.