Zavrieť

Porady

kúpa auta - daň z MV

Prosím Vás, je to teraz skutočne tak, že dátum prepisu zmeny držiteľa vozidla na dopravnom inšpektoráte pri predaji auta z jednej spoločnosti na druhú nemá žiadny vplyv na vznik daňovej povinnosti pre daň z MV? Podá sa DP do 15 dní od podpisu kúpnopredajnej zmluvy? Odkedy sa to berie takto? Mala som informáciu od pracovníčky z DÚ, ale ešte z r.2005-2006, že je dôležitý dátum pečiatky doprav. inšpektorátu v technickom preukaze. Takto fungovala nejakä súčiinosť medzi políciou a adaňovým úradom. Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gituška je offline (nepripojený) Gituška

    optimizmus nado všetko Gituška
    áno podá sa do 15 dní odo dňa podpisu kúpnopredajnej zmluvy, teraz sme platili pokutu 2.000,-Sk lebo sme ho podali o 2 dni neskôr

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    opravje sa, po telefonate mi teraz povedali ze do 15 dni kedy sa zacalo auto pouzivať - je tam na to kolonka v dan. priznani. vraj auto moze aj mesiac stat a nepouzivate ho.......

    Gituška je offline (nepripojený) Gituška

    optimizmus nado všetko Gituška
    presne sa to u nás stalo takto: kúpnopredajná zmluva bola spísaná 19.12.2006 a auto bolo prihlásené na polícii až 7.1.2007 a vtedy bolo aj prihlásené na daň z MV a nám vyrúbili penále za oneskorenie prihlásenia. Nemohla som ho dovtedy prihlásiť lebo som nemal EČ v podstate nebolo prehlásené na našu firmu.

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    podla mna ste nemali dostat pokutu.......... mali ste si do kolonky vzniku dan. pov. dat datum totozny s prihlasenim na policii.

    Gituška je offline (nepripojený) Gituška

    optimizmus nado všetko Gituška
    no vieš len my sme ho používali, lebo od toho dátumu sme zaplatili poistky zákonné, havarijné no proste všetko, lenže pánovi konateľovi s.r.o. sa nechcelo ísť prihlásiť na políciu, lebo sú tam veľké rady, takže pokutu sme dostali právom

    kúpa auta - daň z MV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.