Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie DPH pri dovoze v PÚ

Prosím Vás poraďte mi, ako zaúčtujem DPH, ktoré som dopočítala k faktúre za dovoz ČR?

MD 343/ DAL ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Mali by ste mať vytvorenú analytiku. Napr. 343100-DPH na vstupe
    343200-DPH na výstupe

    Účtovanie potom bude vyzerať takto 343100/343200 - samozdanenie a zároveň zaúčtovaný nárok na odpočet. Tak v skratke povedané.

    acco je offline (nepripojený) acco

    acco
    kalkulka Pozri príspevok
    Mali by ste mať vytvorenú analytiku. Napr. 343100-DPH na vstupe
    343200-DPH na výstupe

    Účtovanie potom bude vyzerať takto 343100/343200 - samozdanenie a zároveň zaúčtovaný nárok na odpočet. Tak v skratke povedané.
    Ja som prebrala účtovníctvo v tomto roku. Analytika je:
    34310 - vstup
    34330 - výstup
    34350 - dovoz
    34370 - výsledný vzťah
    34371 - odpočet
    Minulý rok sme mali iba jednu fa za dovoz a k tej bývalá účtovníčka zaúčtovala DPH:
    MD 34350/DAL 34371
    Na účte 34371 to bol jediný pohyb. Zostatok z neho sa preniesol aj do roku 2007, ona ho nezarátala v príslušnom mesiaci do výsledného vzťahu na účet 34370 - to asi mala, však???
    A celkovo neviem, čo to znamená analytika 34371 - odpočet....
    Čiže k faktúre za dovoz sa naúčtuje DPH na účet 343 v rovnakej sume na stranu MD aj DAL?

    acco je offline (nepripojený) acco

    acco
    liba2 Pozri príspevok
    áno v rovnakej sume MD / DAL , analytiku si urči sama.
    Prosím ťa a poraď mi ešte...do ktorých riadkov daňového priznania sa to vpíše.
    Ak som tomu dobre porozumela, tak v podstate DPH to neovplyvní, pretože v tom období je rovnaká suma na vstupe, aj na výstupe. No a tá bývalá účtovníčka to zaradila do daňového priznania iba na vstupe a mne suma na strane DAL stále visí v tomto roku, tak musím podať opravné a nechcem urobiť chybu. Ďakujem.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Áno mala by si podať dodatočné DP. Odmlčala som sa mala som veľký frmol.

    Zaúčtovanie DPH pri dovoze v PÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.