Zavrieť

Porady

POUKAZANIE SUMY DO VYSKY 2 % ZAPLATENEJ DANE

Ahoj poradaci,

chcela by som poukazat 2% zaplatenej dane jednej organizacii, no neviem ako mam postupovat. Poradi mi niekto?
JEdna sa o to, ze v roku 2006 som mala prijmy od 3 zamestnavatelov
(1 x CR, 2 x SR). Kedze som mala prijem zo zahranicia, danove si musim podat sama. Moze mi terajsi zamestanavatel potvrdit to tlacivo, ktore je potrebne odniest na danovy urad, vysku odvedenej dane v plnom rozsahu, aj napriek tomu ze to nebol jediny zamestnavatel, ktory za mna platil preddavky?

Dakujem velmi pekne za radu.

Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    SLIVOCKA Pozri príspevok
    Ahoj poradaci,

    chcela by som poukazat 2% zaplatenej dane jednej organizacii, no neviem ako mam postupovat. Poradi mi niekto?
    JEdna sa o to, ze v roku 2006 som mala prijmy od 3 zamestnavatelov
    (1 x CR, 2 x SR). Kedze som mala prijem zo zahranicia, danove si musim podat sama. Moze mi terajsi zamestanavatel potvrdit to tlacivo, ktore je potrebne odniest na danovy urad, vysku odvedenej dane v plnom rozsahu, aj napriek tomu ze to nebol jediny zamestnavatel, ktory za mna platil preddavky?

    Dakujem velmi pekne za radu.

    Jana
    Kedže si podávaš sama DP tak priamo v DP na konci vypíšeš oddiel Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO podľa § 50 zákona.
    Tam uvedieš výšku a konkrétnu organizáciu ktorej chceš 2% venovať

    SLIVOCKA je offline (nepripojený) SLIVOCKA

    SLIVOCKA
    katkaj Pozri príspevok
    Kedže si podávaš sama DP tak priamo v DP na konci vypíšeš oddiel Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO podľa § 50 zákona.
    Tam uvedieš výšku a konkrétnu organizáciu ktorej chceš 2% venovať
    Dakujem Katka,
    Takze danovy urad, kedze si podavam DP sama, odo mna nebude chciet potvdenie o zaplateni dane z prijmov, resp. preddavkov od mojich zamestnavatelov?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    SLIVOCKA Pozri príspevok
    Dakujem Katka,
    Takze danovy urad, kedze si podavam DP sama, odo mna nebude chciet potvdenie o zaplateni dane z prijmov, resp. preddavkov od mojich zamestnavatelov?
    Nie. Všetko vypíšeš priamo v daňovom priznaní a už žiadne potvrdenia nemusíš dokladovať

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    Slivocka k danovemu priznaniu prikladas potvrdenie o primoch fyz.osob zo zav.cinnosti o preddavkoch na dan o dani vyberanej zrazkov.... od kazdeho zamestnavatela.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Hanka Pozri príspevok
    Slivocka k danovemu priznaniu prikladas potvrdenie o primoch fyz.osob zo zav.cinnosti o preddavkoch na dan o dani vyberanej zrazkov.... od kazdeho zamestnavatela.
    Súhlasím ale otázka bola či treba potvrdenie na uplatnenie 2% z daní. A na to potvrdenie na DÚ netreba kedže všetky údaje vyplní v DP

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    katkaj, to sa uz iba hrame so slovickami. Slivocka v povodnej otazke povedala, ze si musi sama podat danove priznanie. Takze sa mi zda zavadzajuce povedat, ze nemusi prilozit ziadne potvrdenie.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Hanka Pozri príspevok
    katkaj, to sa uz iba hrame so slovickami. Slivocka v povodnej otazke povedala, ze si musi sama podat danove priznanie. Takze sa mi zda zavadzajuce povedat, ze nemusi prilozit ziadne potvrdenie.

    Ale odpoveď bola na to že už jej zamestnávateľ nemusí potvrdzovať papiere o zaplatení dane pre účely darovania 2% ako sa to robí pri zamestnancoch ktorí chcú darovať 2% dane a robí sa im RZD

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    katkaj, vy ktori ste zbehlejsi si to mozno neuvedomujete, ale pre nas co sa ucime, je to tazke sa zorientovat a ked si precitam, ze nemusim dat potvrdenie v tom navale vsetkych novych informacii, sa mozem potom lahko pomylit.

    emka2 je offline (nepripojený) emka2

    emka2
    Ahojte poraďáci !!

    Vyplňujem DP A a mám takúto otázočku :

    Vyšla mi daň 352,- r. 45
    Keďže je to menej ako 500,- Sk na r. 54 mám 0,-
    a aj na r. 56 .
    Úhrn zaplatených preddavkov na daň r. 61: 5 375,-
    Daňový preplatok r. 65 : 5 375,- .
    Jedná sa mi o to, že daňovník chce poukázať 2 % zo zaplatenej dane ( 107,- Sk _? ) .
    V VIII. oddieli r. 70 je odvolávka, že 2 % sa vypočítajú zo sumy z r. 56 - ale ja tam mám nulu .
    Tak teraz neviem ako to mám dorobiť, či môže poukázať tie 2 % a ako to zapísať do DP .

    Dúfam , že ma rozumiete čo som to popísala.

    Veľmi pekne ďakujem za radu .


    emka 2
    Naposledy upravil emka2 : 20.03.07 at 20:36

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    daňovník nemôže uplatniť postup podľa § 50 zákona, lebo 2 % zo zaplatenej dane musia byť minimálne 100,-Sk.a u teba to činí 0, -SK.
    Takže dáš krížik v oddiele VIII. ,že si neuplatňuje postup .... a daňovníkovi vysvetlíš, že 2 % nemôže darovať, nakoľko má zaplatenú daň 0,-Sk.

    emka2 je offline (nepripojený) emka2

    emka2
    emka2 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci !!

    Vyplňujem DP A a mám takúto otázočku :

    Vyšla mi daň 352,- r. 45
    Keďže je to menej ako 500,- Sk na r. 54 mám 0,-
    a aj na r. 56 .
    Úhrn zaplatených preddavkov na daň r. 61: 5 375,-
    Daňový preplatok r. 65 : 5 375,- .
    Jedná sa mi o to, že daňovník chce poukázať 2 % zo zaplatenej dane ( 107,- Sk _? ) .
    V VIII. oddieli r. 70 je odvolávka, že 2 % sa vypočítajú zo sumy z r. 56 - ale ja tam mám nulu .
    Tak teraz neviem ako to mám dorobiť, či môže poukázať tie 2 % a ako to zapísať do DP .

    Dúfam , že ma rozumiete čo som to popísala.

    Veľmi pekne ďakujem za radu .


    emka 2
    Skúšam posunúť, asi som to zle zaradila, alebo je už veľa hodín _?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Už máš odpoveď.

    emka2 je offline (nepripojený) emka2

    emka2
    Už som si myslela, že si moju otázku nikto nevšimol , ďakujem za radu , myslela som to isté , ale začala som mať pochybnosti ,keď sa ma na to opýtal.

    Ale ak mu už zamestnávateľ stiahol tých 5 375,- Sk to sa nedá uznať ( ten r. 61 ) - len si neviem predstaviť to vypísanie .

    To len ak by sa ma ešte na toto opýtal, chcem si byť istá - ráno mu to mám odovzdať.

    Ešte raz dik za radu .

    emka 2

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    emka2 Pozri príspevok
    Už som si myslela, že si moju otázku nikto nevšimol , ďakujem za radu , myslela som to isté , ale začala som mať pochybnosti ,keď sa ma na to opýtal.

    Ale ak mu už zamestnávateľ stiahol tých 5 375,- Sk to sa nedá uznať ( ten r. 61 ) - len si neviem predstaviť to vypísanie .

    To len ak by sa ma ešte na toto opýtal, chcem si byť istá - ráno mu to mám odovzdať.

    Ešte raz dik za radu .

    emka 2
    Ten riadok 61 sa nedá uznať. To je preddavok na daň a nie daňová povinnosť z čoho by sa mohlo rátať 2%.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.