Zavrieť

Porady

Prosím o rada k daň. priz. FO

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať... musí si podať daňové priznanie živnostník, ktorý má príjmy z r. 2006 (prvých 5 mesiacov)? Tieto príjmy sú zo závislej činnosti a sú v sume 23290,-Sk
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    patriciavlnkova Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať... musí si podať daňové priznanie živnostník, ktorý má príjmy z r. 2006 (prvých 5 mesiacov)? Tieto príjmy sú zo závislej činnosti a sú v sume 23290,-Sk
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

    Takže má živnosť ale nemal z nej žiadne príjmy? Príjmy má len zo zamestnania?
    Pokiaľ mal príjem do 45.408 tak nemusí podávať DP. Ale keď mal zrazené nejaké preddavky na daň tak odporúčam urobiť DP a preddavky mu vrátia.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Pretože je živnostník, musí si podať DP, (Aj keby mal celé prázdne a nezarobil by nič). Teraz vyplní len oddiel V. - §5 t.j. riadky: 33,34,35, podľa potvrdenia od zamestnávateľa. Zo živnosti má nulu, tak tam nepíše nič. Potom až riadok 58 a 68, a potom riadok 69 a 70, dokončiť podľa obsahu - dopočítať.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    m.hladka Pozri príspevok
    Pretože je živnostník, musí si podať DP, (Aj keby mal celé prázdne a nezarobil by nič). Teraz vyplní len oddiel V. - §5 t.j. riadky: 33,34,35, podľa potvrdenia od zamestnávateľa. Zo živnosti má nulu, tak tam nepíše nič. Potom až riadok 58 a 68, a potom riadok 69 a 70, dokončiť podľa obsahu - dopočítať.
    Nesúhlasím..podľa §32 zákona o dani z prijmov nie je povinný podať DP.


    1/ Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak a/ vybraním tejto dane je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo
    b/ daňovník neuplatní postup podľa § 43 ods. 7.

    mgm je offline (nepripojený) mgm

    živnostník mgm
    Súhlasím s evinou, ale ja by som podala, keďže pracovať v zamestnaní len 5 mesiacov /23.290 Sk/, môže si uplatníť celú nezdan. časť 90.816 Sk - čím mu vznikne preplatok na dani a tento preplatok mu DÚ vráti

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mgm Pozri príspevok
    Súhlasím s evinou, ale ja by som podala, keďže pracovať v zamestnaní len 5 mesiacov /23.290 Sk/, môže si uplatníť celú nezdan. časť 90.816 Sk - čím mu vznikne preplatok na dani a tento preplatok mu DÚ vráti
    Áno , naznačila to už aj katka, ale podala by som v tomto prípade DP A

    http://www.porada.sk/t45318-danove-p...riznanie+alebo
    a priložiť prípadne čestné prehlásenie
    http://www.porada.sk/t45503-pridelen...+prehl%E1senie

    Prosím o rada k daň. priz. FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.