Zavrieť

Porady

"Bonzáky"

Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Počula som, že sa zvýšil limit na "bonzovanie" nad 100 000,- Sk z pôvodných 10 000,- Sk. Nikde som to ale momentálne nenašla. Posledé ÚZ mám z 29.10.2004. Ďalšie už som nepostrehla. Je to pravda? Kedy sa to zmenilo? To by bolo fajn. O jednu starosť by som mala menej.
Naposledy upravil Beba : 26.01.05 at 10:36
Usporiadat
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Naozaj je to nad 100 tis. Klikni sem:
http://www.porada.sk/showthread.php?...light=bonz%E1k
0 0
acho acho

acho je offline (nepripojený) acho

tu je to pekne rozpisane:
http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=43667
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Všetci ste ma potešili, ďakujem z celého srdca. To je, ako keby ste mi dali čokoládu. Ešte raz Ď!
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
hmm ... taká Milka by bodla!
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

To mi hovor! A ja mám prísnu diétu. Ale nemusím bonzovať-HURÁ-to je tiež sladké. Blahorečme Pánu i za drobnosti - alebo pánom hore? Tiež nemusia bonzovať. Každá korunka dobrá. Ale už idem makať...
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Beba
To mi hovor! A ja mám prísnu diétu. Ale nemusím bonzovať-HURÁ-to je tiež sladké. Blahorečme Pánu i za drobnosti - alebo pánom hore? Tiež nemusia bonzovať. Každá korunka dobrá. Ale už idem makať...
ako ti závidím...že nemusíš bonzovať... ale čo tam po diéte.. veď žijeme len raz! :-)
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

a ja šikula som im to tam poslala ešte po starom...nad 10 000.-

niekedy sa neoplati byt taky aktivny :-)
0 0
rodof rodof

rodof je offline (nepripojený) rodof

mam pochybnosti o svojej volbe povolania ...viac
Dnes som od jednej pani dostala info, ze vraj sa bonzovanie robi len na sluzby. Vraj tam tovar nemusime bonzovat. Viete o tom niekto viac? Ja som to vzdy robila na vsetku hotovost nad 10 000.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
§32 sa hovorí: ..... ktoré v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému DÚ......Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje v hotovosti na ERP.
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
baby,

tam sa ale pise, ze okrem platieb za obstaranie zasob; tzn. ze sa vazne nemusia nahlasovat platby za nakup tovaru do napr. maloobchodu, ze? som to este nikdy nerobila a radsej si uz vsetko, co citam este aj preverim od inych.

dakujem
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
MIRKA
baby,

tam sa ale pise, ze okrem platieb za obstaranie zasob; tzn. ze sa vazne nemusia nahlasovat platby za nakup tovaru do napr. maloobchodu, ze? som to este nikdy nerobila a radsej si uz vsetko, co citam este aj preverim od inych.

dakujem
to "okrem platieb za obstaranie zásob" bolo zrušené... treba nahlasovať aj také platby, ak nie sú prijaté cez ERP
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

pokial ja viem tak vsetky platby platené v hotovosti nie RP , nie banka/nad 100 000,-Sk treba nahlásiť/aj tovar aj služby/
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
jeso
pokial ja viem tak vsetky platby platené v hotovosti ,
....nie RP , nie banka/nad 100 000,-Sk treba nahlásiť/aj tovar aj služby/
v mojom príspevku č. 11 je citovaný ten §32 :-) ale napisal-a si to tak, ako to má byť
Naposledy upravil babenko1 : 22.01.05 at 20:45
0 0
Zlatica Zlatica

Zlatica je offline (nepripojený) Zlatica

Beba
Počula som, že sa zvýšil limit na "bonzovanie" nad 100 000,- Sk z pôvodných 10 000,- Sk. Nikde som to ale momentálne nenašla. Posledé ÚZ mám z 29.10.2004. Ďalšie už som nepostrehla. Je to pravda? Kedy sa to zmenilo? To by bolo fajn. O jednu starosť by som mala menej.
Ja som sa informovala na DU 3 a DU 5 za rok 2004 platí ešte limit 10.000,- Sk.
Limit 100.000,- je platný až pre podávanie za rok 2005.Ide o FO s príjmom nad 10.000,-, nerobí sa to z platieb cez banku a elektronickú pokladnicu / ERP bločky/. Odvolávka je na par. 32 zákona 511 o správe daní a poplatkov, platného pre rok 2004.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Niekto tu spominal vyjadrenie právnika, nemôžem to teraz nájsť a prilepiť sem ten link, že ako je to vlastne s účinnosťou.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Overovala som si to a má pravdu Zlatica. Pre platby poskytnuté za r.2004 platí ešte limit 10000,-
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
našla som to vyjadrenie, tak ho tu dávam:

Skorším predpisom sa upravujú práva a povinnosti vzniknuté počas platnosti skoršieho predpisu a nakoľko bonzácka povinnosť za rok 2004 vznikne až v roku 2005, je potrebné vychádzať zo zákona o správy daní a poplatkov platného od roku 2005.
To je základné pravidlo, ak v prechodných ustanoveniach nie sú nej.výnimky.
Takto mi to práve kolega - advokát vysvetlil, takže máte pravdu limit za rok
2004 je 100 tis., pretože bonzujete do 30.1.2005 - povinnosť vám vznikne v roku 2005.

a tu je link, kde sa o tom písalo:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=4358
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

babenko1
našla som to vyjadrenie, tak ho tu dávam:

Skorším predpisom sa upravujú práva a povinnosti vzniknuté počas platnosti skoršieho predpisu a nakoľko bonzácka povinnosť za rok 2004 vznikne až v roku 2005, je potrebné vychádzať zo zákona o správy daní a poplatkov platného od roku 2005.
To je základné pravidlo, ak v prechodných ustanoveniach nie sú nej.výnimky.
Takto mi to práve kolega - advokát vysvetlil, takže máte pravdu limit za rok
2004 je 100 tis., pretože bonzujete do 30.1.2005 - povinnosť vám vznikne v roku 2005.

a tu je link, kde sa o tom písalo:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=4358
Babenko a mne tiež právnička, so skúsenosťami práce v oblasti daní povedala, že pre platby poskytnuté v r.2004 platí limit 10000,-. Takže kto to rozsúdi.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

accad
Babenko a mne tiež právnička, so skúsenosťami práce v oblasti daní povedala, že pre platby poskytnuté v r.2004 platí limit 10000,-. Takže kto to rozsúdi.
Pridávam ďalší príspevok, aby to nebolo také jasné www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=43667
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať