Zavrieť

Porady

"Bonzáky"

Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Počula som, že sa zvýšil limit na "bonzovanie" nad 100 000,- Sk z pôvodných 10 000,- Sk. Nikde som to ale momentálne nenašla. Posledé ÚZ mám z 29.10.2004. Ďalšie už som nepostrehla. Je to pravda? Kedy sa to zmenilo? To by bolo fajn. O jednu starosť by som mala menej.
Naposledy upravil Beba : 26.01.05 at 10:36
Usporiadat
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

A je to čierne na bielom
0 0
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

Beba, prosim Ta z akeho zdroja su "obchodne spravy"... kto ich vydava? Dik.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Keď si otvoríš prílohu, máš tam kontakt. Mne ich preposiela môj šéf. Chodí mu to zdarma. Ako sa k nim dostal, to neviem, momentálne tu nie je. Skús z kontaktu poslať dotaz na redakciu. Odklikni Kontakt a môžeš písať. Dúfam, že Ti to pomôže, sú tam vždy aktuálne témy.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
aj mne tie Obchodné správy chodia, nič som si neobjednala, nič som neplatila ... proste chodia
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Posielam aj iný kontakt - z ich odpovede
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ja len otázku na doplnenie. FO mám brať do úvahy tak podnikateľov ako aj nepodnikateľov? Ak je to FO nepodnikateľ, je potrebné uviesť aj RČ, keďže nemajú DIČ? Diky.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Tak, ako píšeš. Každý musí príjmy zdaniť. Keď si napríklad sama podám DP, tak uvádzam r.č. a priznávam aj napr. príjem z prenájmu, dohôd, z príležitostných činností,kapitálového majetku /napr.úroky/. A toto chcú vlastne odsledovať.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Najnovšie z Daňového riaditeľstva - 100 000,-- Sk. Pripájam usmernenie.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Možno to niekomu ušlo ale nahlasujú sa všetky platby-hotovostné aj bezhotovostné.
0 0
alica alica

alica je offline (nepripojený) alica

Bea si super
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

bepo
Možno to niekomu ušlo ale nahlasujú sa všetky platby-hotovostné aj bezhotovostné.
a kde si našiel že aj bezhotovostné?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

511/1992 ZZ §32 ods 5-celý odsek podľa JASPI aktuálne k dnešnému dátumu:

5) Právnické a fyzické osoby, ktoré vykonávajú platby fyzickým osobám, a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane. V oznámení sa uvedie meno a trvalý pobyt fyzickej osoby, vyplatená suma a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho polroka.
Nikde nie je zmienka o ERP a bezhotovostných platbách.Pozri tému-Oznámenie o nezdanených platbách..Ak niekto vie o ERP nech napíše č.novely alebo zákona
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja som hlásila len hotovostné .... ale aj v doterajších príspevkoch sa vždy hovorilo len o hotovostných platbách. Alebo mi niečo ušlo?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

JASPI neuvádza správny text. Tiež som to tam hľadala, ale mne v tom, ktorý by mal byť už novelizovaný hlásilo len chybu.
Ja mám pred sebou už novelizovaný zákon, ktorý je uvedený v "Zákony 2005" od PORADCU. A tam je ponechaný text z pôvodného zákona o tom, že táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby ... a novelou je zmenená len suma 100 000,- a to, že je treba uviesť trvalý pobyt FO a DIČ. Inak je text nezmenený.

Našla som novelu č. 679/2004 tam je ods. 5 novelizovaný len takto (presné znenie) :

"74. V § 32 ods. 5 sa suma 10 000 Sk nahrádza sumou 100 000 Sk a v tretej vete sa slová priezvisko a trvalý pobyt fyzickej osoby nahrádzajú slovami priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, .

Takže je to tak, že ide naďalej len o hotovostné platby.
Naposledy upravil bea : 28.01.05 at 07:21 Dôvod: doplnenie
0 0
Majus Majus

Majus je offline (nepripojený) Majus

holka
bea
Našla som novelu č. 679/2004 tam je ods. 5 novelizovaný len takto (presné znenie) :

"74. V § 32 ods. 5 sa suma 10 000 Sk nahrádza sumou 100 000 Sk a v tretej vete sa slová priezvisko a trvalý pobyt fyzickej osoby nahrádzajú slovami priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, .
Takže podľa tejto novely netreba uvádzať rodné číslo, ak je to FO nepodnikateľ nie? To by bolo zase v rozpore so zákonom o ochrane osobných údajov.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Oznamovacia povinnnosť z drsr.sk - takže je to nad tých 100 000 - kliknite na link:

http://www.drsr.sk/wps/portal/
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Takže chyba je v JASPI.Ale je čudné že je to oficiálna stránka Min Spravodlivosti a má tam chybu.Asi odtiaľ berú zákony aj na mojom DU lebo baba na DU povedala že nahlasovať treba všetky platby.
0 0
akire-erika akire-erika

akire-erika je offline (nepripojený) akire-erika

Poraďáci,

našla som, že sme neposlali Bonzák za rok 2009. Platí aj za oneskorené podanie "bonzáku" pokuta? Musí Du vždy vyrubiť túto pokutu?
Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať