Zavrieť

Porady

Potvrdenie o prijme

Počas roka 2006 som pracoval v 2 firmách, čiže si daňové priznanie musím spraviť sám. V predchádzajúcom zamestnaní (teraz som už v treťom) mi normálne vystavili potvrdenie o príjme, no v prvom mi to odmietajú vystaviť – vraj som to už dostal, čo nie je pravda. Dostal som len zápočet dní. Chcem sa opýtať, či je zamestnávateľ zo zákona povinný mi to potvrdenie vystaviť a ak nevystaví, kde sa môžem obrátiť. Môže mi to vystaviť aj dáky úrad? Ďakujem a prajem pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rivall Pozri príspevok
    Počas roka 2006 som pracoval v 2 firmách, čiže si daňové priznanie musím spraviť sám. V predchádzajúcom zamestnaní (teraz som už v treťom) mi normálne vystavili potvrdenie o príjme, no v prvom mi to odmietajú vystaviť – vraj som to už dostal, čo nie je pravda. Dostal som len zápočet dní. Chcem sa opýtať, či je zamestnávateľ zo zákona povinný mi to potvrdenie vystaviť a ak nevystaví, kde sa môžem obrátiť. Môže mi to vystaviť aj dáky úrad? Ďakujem a prajem pekný deň.
    Zamestnávateľ je povinný vystaviť pri skončení PP, takže ak tak vtedy nespravil, musí tak urobiť dodatočne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    rivall Pozri príspevok
    Počas roka 2006 som pracoval v 2 firmách, čiže si daňové priznanie musím spraviť sám. V predchádzajúcom zamestnaní (teraz som už v treťom) mi normálne vystavili potvrdenie o príjme, no v prvom mi to odmietajú vystaviť – vraj som to už dostal, čo nie je pravda. Dostal som len zápočet dní. Chcem sa opýtať, či je zamestnávateľ zo zákona povinný mi to potvrdenie vystaviť a ak nevystaví, kde sa môžem obrátiť. Môže mi to vystaviť aj dáky úrad? Ďakujem a prajem pekný deň.
    Ak si potvrdenie neprevzal osobne a nepodpísal jeho prevzatie na ich "kópii", potom ho poslali poštou (možno)....v poslednom čase sa akosi množia prípady, kedy firmy robia ťahanice s vydávaním potvrdení - neprávom. Vyskytli sa tu rady, podať sťažnosť na IP, neviem, ako skončili, poraďáci už nereferovali.

    rivall je offline (nepripojený) rivall

    rivall
    Paula Pozri príspevok
    Ak si potvrdenie neprevzal osobne a nepodpísal jeho prevzatie na ich "kópii", potom ho poslali poštou (možno)....v poslednom čase sa akosi množia prípady, kedy firmy robia ťahanice s vydávaním potvrdení - neprávom. Vyskytli sa tu rady, podať sťažnosť na IP, neviem, ako skončili, poraďáci už nereferovali.
    Neprevzal a nic som nepodpisoval. Uz so zapoctom bol problem, musel ho ziadat Urad prace. Uz vtedy som mal chut tam poslat IP. A ako mam postupovat ak tam IP chcem poslat? je tam toho viac... nevedie dochadzku, ponizuje zamestnancov...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.