Zavrieť

Porady

DPH - prekurzovanie

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu - mám spoločnosť, ktorá je registrovaná pre DPH v ČR. Za 12/2006 mala plnenie napr. 3000,- CZK. V prepočte je táto suma 3840,- Sk. Daňové priznanie som teda podala vo výške 3000,- CZK, čo v účtovníctve predstavuje 3840,- SKK. Úhrada prebehla samozrejme až 25.1.2007. No a teraz nie som si istá, či mám aj túto DPH prekurzovať k 31.12.2006 kruzom NBS tak ako bežné záväzky. Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ak raz prepočítaš DPH určitým kurzom, tak ti vznikne daňová povinnosť a nárok na odpočítanie dane. Pokiaľ sa pýtaš na tento prepočet, už žiaden iný nerobíš, veď ste podávali daňové priznanie k DPH. Prepočítava sa iba zostatok neuhradenej fa k 31.12.. Ale, ak myslíš na prepočet DPH z vrátok zo zahraničia, tak tu nie som si istá, ale skôr nie ako áno. Veď nárok na vrátenie alebo povinnosť ti vznikla k nejakému dňu a toto máš prepočítané kurzom plnenia a účtované vo výnosoch na 648. Čiže ako by ti potom sedel účet 648 a 343 na výstupe?
    Naposledy upravil kalkulka : 17.03.07 at 08:20

    Danielka je offline (nepripojený) Danielka

    Danielka
    No k 31.12.2006 mám vlastne na účte 343 záväzok v cudzej mene voči Finančnému úradu v ČR, ktorý by sa teda mal tiež prekurzovať ako akýkoľvek iný záväzok v cudzej mene. Už som to radšej prekurzovala, ďakujem pekne za rady.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ak DPH budeš platiť v CZK, tak asi to tak bude a prepočítavaš to. Už som asi pomýlená z vrátok DPH. Neuvedomila som si, že to budeš odvádzať ty.
    Wery sorry.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.