Zavrieť

Porady

Zrážková daň a preddavky SZČO.

Prosím poradiť.
Živnostníkovi vznikla povinnosť platiť preddavky. Pred rokom 2006 sme s výhodou použili fintu na zníženie preddavkov na polovičnú výšku aspoň jednou dohodou o pracovnej činnosti.

V roku 2006 je z takýchto dohôd realizovaná zrážková daň, s ktorou sa dá cvičiť cez daňové priznanie.

Aj zrážková daň z dohody o pracovnej činnosti má účinok na zníženie preddavku DP FO na polovicu? Nenašiel som v zákone o dani z príjmu ustanovenie, ktoré by tomu bránilo, ale mám obavy, že som nejaký odkaz mohol prehliadnuť.

Ďakujem

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    apo Pozri príspevok
    Prosím poradiť.
    Živnostníkovi vznikla povinnosť platiť preddavky. Pred rokom 2006 sme s výhodou použili fintu na zníženie preddavkov na polovičnú výšku aspoň jednou dohodou o pracovnej činnosti.

    V roku 2006 je z takýchto dohôd realizovaná zrážková daň, s ktorou sa dá cvičiť cez daňové priznanie.

    Aj zrážková daň z dohody o pracovnej činnosti má účinok na zníženie preddavku DP FO na polovicu? Nenašiel som v zákone o dani z príjmu ustanovenie, ktoré by tomu bránilo, ale mám obavy, že som nejaký odkaz mohol prehliadnuť.

    Ďakujem

    apo
    Polovičné preddavky sa platia ak jeden z ČZD je ČZD z príjmov zo závislej čiinnosti...takže sa to vzťahuje aj na dohodu so zrážkovou daňou, ktorú uvediete v DP , a tým pádom sa daň mení na preddavkovú.
    P.s. Neposudzuje sa druh dane ale druh príjmu, tak polovičné preddavky sú v tomto prípade O.K.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    evina Pozri príspevok
    Polovičné preddavky sa platia ak jeden z ČZD je ČZD z príjmov zo závislej čiinnosti...takže sa to vzťahuje aj na dohodu so zrážkovou daňou, ktorú uvediete v DP , a tým pádom sa daň mení na preddavkovú.
    P.s. Neposudzuje sa druh dane ale druh príjmu, tak polovičné preddavky sú v tomto prípade O.K.
    Ďakujem pekne, nerád ale s radosťou musím prepísať DP, ešte že ho mám uložené do súboru.

    apo

    Zrážková daň a preddavky SZČO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.