Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie dane z príjmu PO

Poradte mi:
V podvojnom uctovnictve mi vyslo zaplatit dan z prijmu PO. Dala som to do ostatnych zaväzkov v roku 2007 ucet 591/341. Problem je v tom, že v zostavach - ukazovateloch mi v riadku dan z prijmu dava cislo nula a nezohladnuje mi dan do nerozdeleneho zisku.
Co som zabudla zauctovat .
Naposledy upravil lydia.kralikova : 17.03.07 at 16:32 Dôvod: už som na to prisla, datum musi bytr 31.12.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Predpis dane zo zisku 591/341 si účtovala až v roku 2007 a nie v decembri 2006? Ak si to urobila takto tak P.S. na 341 máš nulový, pretože tento predpis dane trebalo urobiť v decembri a marci by sa to úhradou vyrovanalo.
    Anika

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    anika Pozri príspevok
    Predpis dane zo zisku 591/341 si účtovala až v roku 2007 a nie v decembri 2006? Ak si to urobila takto tak P.S. na 341 máš nulový, pretože tento predpis dane trebalo urobiť v decembri a marci by sa to úhradou vyrovanalo.
    Anika
    Súhlasím..len málo upresním, aby nemal niekto pocit, že 341 musí byť k 31.12.2006 a po úhrade dane nulový. Môže na ňom ostať zostatok v sume eventuálneho preplatku, ak sa napr. platili vyššie preddavky na daň z príjmu...

    free_cool_in je offline (nepripojený) free_cool_in

    free_cool_in
    Dobry den!

    Robim prve DP PO v Money S3 a zaujima ma, ako na to. Dam najskor urobit uctovnu uzavierku, zatvorit rok a potom pridat ID a v tom istom roku zauctovat danovu povinnost DzP? Ale ved to mi tam nejde pridat, kedze uz je datum uctovnej uzavierky zapisany. "Zrejme" by sa to malo objavit aj v suvahe v r. 2010, takze ako to tam dostat po vykonani uzavierky?
    PROSIM, pomozte zaciatocnikovi co najskor. Budem velmi vdacny

    Zaúčtovanie dane z príjmu PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.