Zavrieť

Porady

Dar do firmy

Prosím o radu
Som začínajúca živnostníčka a otec ( sukromna osoba) mi chce darovať do firmy počítač. Ako to mám ošetriť po účtovnej stránke? Stačí darovacia zmluva? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Stačí darovacia zmluva. PC treba zaevidovať na karte KM alebo IM, podľa povahy.
    Naposledy upravil ekopo : 15.03.07 at 16:24 Dôvod: preklep

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    kris007 Pozri príspevok
    Prosím o radu
    Som začínajúca živnostníčka a otec ( sukromna osoba) mi chce darovať do firmy počítač. Ako to mám ošetriť po účtovnej stránke? Stačí darovacia zmluva? Ďakujem
    Podľa môjho názoru nie je potrebná darovacia zmluva. Otec ako rodinný príslušník dáva dcére počítač. Ona si ho zaradí do podnikania.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Z otázky nie sú jasné všetky okolnosti vo vzťahu otec - dcéra. Preto by som bol za darovaciu zmluvu aj s ohľadom na to, že sa jedná o súkromnú osobu a SZČO.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    ekopo Pozri príspevok
    Z otázky nie sú jasné všetky okolnosti vo vzťahu otec - dcéra. Preto by som bol za darovaciu zmluvu aj s ohľadom na to, že sa jedná o súkromnú osobu a SZČO.
    Starí nemci hovorili: befel ist befel! A u nás to platí 2-násobne. Ja by som bol za papier: darovaciu alebo kúpno-predajnú zmluvu ... podľa okolností.
    Aj ústna zmluva je zmluva, len sa ťažšie ukazuje () - to pre príklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.