Zavrieť

Porady

Dotácia z UP končí

Dnes som sa dozvedela, že dotácia z EFS a UPSVaR, ako ju poznáme, už končí. Nevie sa, čím a ako sa nahradí, zatiaľ síce berú podnikateľské zámery, ale už s tým, že sa nevie, či niekto a akým spôsobom, v akej výške dotáciu dostane...
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ešte že sme to stihli!
Súdiac podľa množstva otázok tu na Porade, nebolo nás málo.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

kukučka Pozri príspevok
Ešte že sme to stihli!
Súdiac podľa množstva otázok tu na Porade, nebolo nás málo.
Pri mojom šťastí budú dávať od pol roka dvakrát toľko... ja väčšinou tak dobre nakúpim...
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Marianka, a kde si sa to dozvedela, je to v nejakom predpise? som všetko prešla aj upsr aj efs, ale nenašla som nič
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, zapojím sa aj ja. Mne pani povedala, že treba žiadosť podať do 31.3., s tým, že budem mať všetky ost.doklady k tomu, ŽL, účet,......tak som sa naháňala a keď som to konečne po 1,5 týždni mala išla som sa za ňou opýtať a povedala, že príspevky sú pozastavené, kázala mi na ŽL uviesť začiatok podnikania 1.5., že mám čakať do polovičky apríla, potom mi povie čo a ako, teraz to mám skomplikované, lebo žl už mám, ale budem musieť zmeniť dátum začiatku.........no proste nervy, tak som pekne začala, išlo mi to od ruky..........
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som zase počula, že končiť ako taká nekončí, ale momentálne nie sú na ňu peniaze.....
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Údajne sa nabieha od 1.4.2007 na nový projekt, v ktorom budú kritériá prísnejšie - povedala teta na ÚPSVaR
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

dara Pozri príspevok
Marianka, a kde si sa to dozvedela, je to v nejakom predpise? som všetko prešla aj upsr aj efs, ale nenašla som nič
Nie, v nijakom predpise, ale na UP sa rozprávali a mysleli si, že im nerozumiem... vyjadrovali sa v tom zmysle, že táto forma dotácií už končí, ale nevedia, čo ju nahradí, ani ako sa budú vyplácať nejaké dotácie, čo k tomu bude treba a kto na ňu bude mať nárok. Tiež tam bol nejaký pán, ktorý si to len teraz začal vybavovať, povedali mu, že si síce má podať projekt, ale nevedia, či vôbec niečo dostane...
To, že neboli peniažky je tiež pravda, keď niekto nestihol podať zámer do 5. januára, musel čakať až na posledný termín, ktorý je 28. marec...
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

Esteze som to stihla
0 0
ADRIANA33 ADRIANA33

ADRIANA33 je offline (nepripojený) ADRIANA33

Mne dnes klient hovoril, že schválili nový projekt z Eurofondov, tešil sa, že znova ide čerpať dotáciu. Buďme optimisti.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

ADRIANA33 Pozri príspevok
Mne dnes klient hovoril, že schválili nový projekt z Eurofondov, tešil sa, že znova ide čerpať dotáciu. Buďme optimisti.
... znova? Myslím, že uprednostnia tých, ktorí ešte nečerpali. Na žiadosti sa musí uviesť, či a z akých fondov mu bola poskytnutá dotácia.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

počula som čosi o podpore zamestnávania znevýhodnených uchádzačov, ale ohľadom samostatne zárobkovej činnosti ešte nič...
0 0
ADRIANA33 ADRIANA33

ADRIANA33 je offline (nepripojený) ADRIANA33

Musím zopakovať, že ZNOVA, lebo závisí to od podnikateľského zámeru, nie od uprednostňovania tých, čo ešte nečerpali. Poznám zopár prípadov, čo už doteraz 2-krát čerpali a úspešne podnikajú so ziskom. Tak prečo by to nemali opakovať, veď nedávajú príspevok len na začatie, ale aj na rozšírenie a modernizáciu.
0 0
nikolett007 nikolett007

nikolett007 je offline (nepripojený) nikolett007

Budme optimisti
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, tak u nás sa konečne príspevky pohli, musela som si zmeniť živnost.list-dátum začiatku, obehať daň.úrad a podobne, ale teraz sa idem trápiť s podnik.zámerom, nemá niekto vzor na účtovníctvo, bola by som moc vďačná, díky.
0 0
astra7777 astra7777

astra7777 je offline (nepripojený) astra7777

vydatá, 4 deti (z toho 1 dcéra, 2 mačky a 1 manžel) ...viac
Včera som sa pýtala na Úrade práce v ZM, či sa končí s dotáciami a bolo mi povedané, že NIE. Takže pohoda.
0 0
Misi573 Misi573

Misi573 je offline (nepripojený) Misi573

Dobry vecer kazdemu!
Este by som sa k teme rad opytal ci nahodou neviete ci su nejake druhy cinnosti na ktore sa nevstahuje dotacia, cize ju nedostanem.Dopocul som sa ze na otvorenie obchodu dotaciu nedavaju!!!Co je na tom pravdy?(dufam ze nic)
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Nemá niekto podnikateľský zámer na účtovníctvo, bola by som vďačná.....dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Vypisujem žiadosť na príspevok a neviem čo sa píše OKEČ-kod a OKEČ - názov, vie niekto? dík
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

sybila3, ak je to pre účtovníctvo, tak OKEČ kód = K 7412 a názov = Účtovníctvo a kontrola, daňové poradenstvo
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

áno je to účtovníctvo, odkiaľ si to zobrala, môžem to napísať na tú žiadosť? díky moc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať