Zavrieť

Porady

Dotácia z UP končí

Dnes som sa dozvedela, že dotácia z EFS a UPSVaR, ako ju poznáme, už končí. Nevie sa, čím a ako sa nahradí, zatiaľ síce berú podnikateľské zámery, ale už s tým, že sa nevie, či niekto a akým spôsobom, v akej výške dotáciu dostane...
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

anklar Pozri príspevok
No a už to tu je!!!.
Prosím všetkých účtovníkov na Porade, aby sa na mňa teraz nenahnevali:
veľmi-veľmi sa hnevám na pani, ktorá mi robila účto za r. ´05-´06.
Tak veľmi, že som k nej prehnane milá a láskavá! Pred podaním DP som ju prosila, aby, keď ho spracuje, mi ho dala - chcela som si to zaniesť sama. A chcela som si z nich urobiť kópie. Nemala som šancu, sama to zaniesla na DÚ. Za r. ´05 mi nedala ani potvrdenie o odovzdaní DP. Za ´06 mi dala aspoň to. Mnohokrát som ju žiadala, aby mi dala potvrdenie za r. 05. Vždy sa na niečo vyhovorila, prečo nemá čas hľadať to. Vážení účtovníci na Porade, prepáčte mi, že jej neviem prísť na meno. Včera som jej volala, že asi budem mať kvôli nej problém. Na to mi odvetila, že si vymýšľam, kontrola predsa DP nebude žiadať, načo by jej to bolo. Až v tomto roku, odkedy som objavila Poradu, sa stále presviedčam o nedostatku jej znalostí v účtovníctve. Teraz som jej povedala, že keď mi príde kontrola, kategoricky budem od nej chcieť, aby sa zúčastnila. Navyše, čo sa mi teda vôbec nepozdáva, správa sa ako majster sveta:"ja som mala tóóóľko kontrol a vždy bolo všetko v poriadku". Tak som sa jej spýtala, aké kontroly mala, keď nemá (sama sa priznala) na účtovníctvo živnosť.
Atď. Kontrolujem sa pri rozhovore s ňou, aby som neprejavila svoj ťažký hnev, ktorý mám v sebe, lebo hnevám sa tak veľmi v skutočnosti jedine na seba. Urobila som zlú voľbu.
Možno kontrola z DU bude naozaj v poriadku, pre nich kopiu DP nepotrebuješ. Ale pre UPSVa R - kontrola čerpania dotácie je dobré mať ju pri sebe. Na DU to kopiu - ak nemáš "známu" správkyňu - za poplatok - bez problémov urobia.

-------
Veronika
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
veronikasad Pozri príspevok
Možno kontrola z DU bude naozaj v poriadku, pre nich kopiu DP nepotrebuješ. Ale pre UPSVa R - kontrola čerpania dotácie je dobré mať ju pri sebe. Na DU to kopiu - ak nemáš "známu" správkyňu - za poplatok - bez problémov urobia.

-------
Veronika
Ďakujem. Zájdem na DU a požiadam o kópie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tu si pozri správny poplatok a vybavíš to aj sama . Len horšie bude ak to DP nepodala .



http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...kov/index.html
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Zita5 Pozri príspevok
Tu si pozri správny poplatok a vybavíš to aj sama . Len horšie bude ak to DP nepodala .

C:\Documents and Settings\Owner\My Documents\Daňové riaditeľstvo Slovenskej republiky -správne poplatky.htm
Ďakujem, Zita5. Vybavím si to. Vyboldované: veď práve to ma škrie. Keď mi nedala potvrdenie za r. ´05, nemusím jej veriť, že ho podala. Už jej ani trochu nedôverujem. Napríklad, tu, na Porade som sa dozvedela, že sa musím registrovať na DÚ kvôli prenájmu svojho bytu. Vtedy som sa rozhodla, že ju trochu vyskúšam a spýtala som sa jej, či je to pravda - to som však už bola na DÚ ohlásiť ten prenájom. Ona mi na moju otázku odvetila, že to vôbec nie je potrebné, lebo byt prenajímam ako súkromná osoba.
No, toľko o nej. Ale fakt, sebavedomá až-až. Pije mi krv a je mi nepríjemné kontaktovať sa s ňou. Po kontrole a ňu už ani nepomyslím.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
anklar Pozri príspevok
Ďakujem, Zita5. Vybavím si to. Vyboldované: veď práve to ma škrie. Keď mi nedala potvrdenie za r. ´05, nemusím jej veriť, že ho podala. Už jej ani trochu nedôverujem. Napríklad, tu, na Porade som sa dozvedela, že sa musím registrovať na DÚ kvôli prenájmu svojho bytu. Vtedy som sa rozhodla, že ju trochu vyskúšam a spýtala som sa jej, či je to pravda - to som však už bola na DÚ ohlásiť ten prenájom. Ona mi na moju otázku odvetila, že to vôbec nie je potrebné, lebo byt prenajímam ako súkromná osoba.
No, toľko o nej. Ale fakt, sebavedomá až-až. Pije mi krv a je mi nepríjemné kontaktovať sa s ňou. Po kontrole a ňu už ani nepomyslím.
Je to nepríjemné , verím čo cítiš . Ja napríklad ak ukončím rok a podám DP za príslušný rok , potom spravím zápis -Odovzdávací protokol a spíšem všetky doklady aj ich číselné rady ,DP aj s potvrdením , výpis do SP atď. a na protipodpis to odovzdám SZČO .Potom ak niečo hľadá , tak stačí pozrieť do protokolu a mám tam dátum , že sa mu to odovzdalo dňa .... .
A už dokonca som zaviedla aj to , že ak niekoho na niečo upozorním , tak jedine písomne a na protipodpis .
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Zita5 Pozri príspevok
Je to nepríjemné , verím čo cítiš . Ja napríklad ak ukončím rok a podám DP za príslušný rok , potom spravím zápis -Odovzdávací protokol a spíšem všetky doklady aj ich číselné rady ,DP aj s potvrdením , výpis do SP atď. a na protipodpis to odovzdám SZČO .Potom ak niečo hľadá , tak stačí pozrieť do protokolu a mám tam dátum , že sa mu to odovzdalo dňa .... .
A už dokonca som zaviedla aj to , že ak niekoho na niečo upozorním , tak jedine písomne a na protipodpis .
Úžasné!!! Tak - ani nenachádzam slov. Rada by som si Tvoj príspevok vytlačila, aby som jej to mohla dať (tej "mojej" pani účtovníčke) - nech sa trochu priučí aj taká majsterka sveta, akou ona je. Ako to urobiť aby sa mi nevytlačila celá téma? Zituška, mohla by si ma láskavo navigovať?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Hore na lište je práca s témou ,klikni rozroluje sa Ti ponuka a klikni verzia pre tlač . Potom môžeš tlačiť , ktorú koľvek stranu chceš .
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ako to urobiť aby sa mi nevytlačila celá téma
ja to robím takto:
vysvietim si ľavým tlačidlom text, pravým dám copy
prenesiem sa k sebe do wordu a pravým tlačidlom dám paste no a je to...
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Dámy, Zitka a Hanielie, ďakujem za pomoc. Vôbec som nepredpokladala že ju dostanem tak rýchlo, a preto som poprosila aj v Ohlasoch. Nehnevajte sa.
Ešte raz, veľmi pekne ďakujem.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Ide tóóó!, dámy, ide tóóó! Heuréka! Mám radosť ako nejaké decko. Teším sa. Ďakujem.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

anklar Pozri príspevok
Ďakujem, Zita5. Vybavím si to. Vyboldované: veď práve to ma škrie. Keď mi nedala potvrdenie za r. ´05, nemusím jej veriť, že ho podala. Už jej ani trochu nedôverujem. Napríklad, tu, na Porade som sa dozvedela, že sa musím registrovať na DÚ kvôli prenájmu svojho bytu. Vtedy som sa rozhodla, že ju trochu vyskúšam a spýtala som sa jej, či je to pravda - to som však už bola na DÚ ohlásiť ten prenájom. Ona mi na moju otázku odvetila, že to vôbec nie je potrebné, lebo byt prenajímam ako súkromná osoba.
No, toľko o nej. Ale fakt, sebavedomá až-až. Pije mi krv a je mi nepríjemné kontaktovať sa s ňou. Po kontrole a ňu už ani nepomyslím.

Nedá mi - Ak FO začala prenajímať nehnuteľnosť pred 1.9., naďalej ju prenajíma aj po 1.9. 2007 a táto fyzická osoba je už registrovaná /čo ty si pretože si SZČO/ nevzniká jej ani oznamovacia povinnosť - škoda cesty na DU.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pepa Pozri príspevok

Nedá mi - Ak FO začala prenajímať nehnuteľnosť pred 1.9., naďalej ju prenajíma aj po 1.9. 2007 a táto fyzická osoba je už registrovaná /čo ty si pretože si SZČO/ nevzniká jej ani oznamovacia povinnosť - škoda cesty na DU.
Pripojím sa k Erike

Treba vytlačiť , preštudovať .
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

anklar Pozri príspevok
Ide tóóó!, dámy, ide tóóó! Heuréka! Mám radosť ako nejaké decko. Teším sa. Ďakujem.

klikni na číslo príspevku a ostane ti len ten jeden a môžeš:
uložiť, tlačiť, alebo upraviť pomocou Wordu
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Zita5 Pozri príspevok
Je to nepríjemné , verím čo cítiš . Ja napríklad ak ukončím rok a podám DP za príslušný rok , potom spravím zápis -Odovzdávací protokol a spíšem všetky doklady aj ich číselné rady ,DP aj s potvrdením , výpis do SP atď. a na protipodpis to odovzdám SZČO .Potom ak niečo hľadá , tak stačí pozrieť do protokolu a mám tam dátum , že sa mu to odovzdalo dňa .... .
A už dokonca som zaviedla aj to , že ak niekoho na niečo upozorním , tak jedine písomne a na protipodpis .
Fíha, to by som mala niekoľko fasciklov popodpisovaných papierov... ale niekedy by sa to zišlo. Mám napr. na starosti bratov - podnikateľov, ktorým už od okt.2006 hovorím, že do SP sa platí 2520 a nie 2510... a stále nič. Ďalší zas nevedia pochopiť, že do ZP sa už neplatí 966 ale 1064, aj keď im to pravidelne po každom výpise telefonujem. Tak neviem. Ale je otázne, či by mi s tým podpísaný papier pomohol. V každom prípade by som zrejme s tým zabrala kopec miesta a papieru, ktorý by mi nebol pri mojich klientoch na nič... Mimochodom, prečo si naši klienti myslia, že poradenstvo (akékoľvek), je zadarmo?
0 0
miroja miroja

miroja je offline (nepripojený) miroja

dotácie poskytované úradom práce sú nárokové, vyplývajú zo zákona, nikomu nemožno povedať kedy si má podať žiadosť..., príspevky v ESF končia ale mali by ich nahradiť príspevky zo štátneho rozpočtu do doby kým nebudú schválené nové projekty od 1.4.2008
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Prosím Vás pri žiadaní o dotáciu z UPSVAR je podmienka evidovania v evidencii nezamestnaných 4 mesiace. Musí byť táto podmienka splnená aj ak žiada dotáciu žena po rodičovskej dovolenke,ktorá si chce založiť živnosť, pretože do pôvodného zamestnania ju späť nevezmú? Musí sa najprv nahlásiť na úrade práce a po 4 mesiacoch založiť živnosť? Sú nejak vymedzené okruhy živností na ktoré sa poskytujú dotácie? ďakujem
0 0
Mirka123 Mirka123

Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

Nevyhnutnou podmienkou na získanie dotácie okrem iného je evidencia min. 4 mesiace. Nezáleží na tom, kde a čo ste predtým robila. Čo sa týka činností na ktoré sa poskytuje dotácie, tieto nie sú nijako určené, určené sú iba činnosti, na ktoré sa dotácie nesmie poskytnúť. Pripájam prílohu o zákaze činnosti.

Mirka
0 0
neostar neostar

neostar je offline (nepripojený) neostar

Prečítal som celú tému, mal by som 2 otázky?
Vie niekto, že aká suma sa dá získať teraz? Ja pred dvomi rokmi som dostal 54.837 Sk (Nitriansky kraj, okres Levice)
Je teraz možnosť získať nejakú dotáciu pre SZČO? Nechcem sa zapísať na úrad prace a byť zase 4 mesiace nezamestnaný.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak som správne počítala, malo by to byť 58 445 sk. Či je možné požiadať opakovane o príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť podľa § 49 Zákona o službách zamestnanosti som v zákone nenašla.
Nepíšeš na akú činnosť si dostal príspevok, či by nebolo možné niečo získať z eurofondov na podporu podnikania.
0 0
Mirka123 Mirka123

Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

neostar Pozri príspevok
Prečítal som celú tému, mal by som 2 otázky?
Vie niekto, že aká suma sa dá získať teraz? Ja pred dvomi rokmi som dostal 54.837 Sk (Nitriansky kraj, okres Levice)
Je teraz možnosť získať nejakú dotáciu pre SZČO? Nechcem sa zapísať na úrad prace a byť zase 4 mesiace nezamestnaný.

add1:Výška dotácie pred 1.11. 2007 bola pre Levický okres pre UoZ evidovaného min. 4 mesiace v sume 64 122 Sk, teraz by podľa mojich výpočtov v závislosti od ceny práce mala byť vo výške 68 340 Sk.

add2: Ak si SZČO, môžeš sa uchádzať o príspevok na zamestnanie t. j. ako budúci zamestnávateľ. Úrad práce iné dotácie pre SZČO v tomto smere pravdepodobne neposkytuje. Ale počula som o možnosti, že je možné prerušiť, resp. pozastaviť živnosť, ísť sa evidovať na 4 mesiace a potom sa uchádzať o dotáciu na začatie prevádzkovania SZČ. Musia však uplynúť min. 2 roky odkedy ti bola poskytnutá dotácia a nesmieš mať žiadne dlžoby na daňovom, sociálnej a zdravotnej p. a nesmieš byť v likvidácii ani v konkurze. Bližšie ti určite poradia na príslušnom UP.

Mirka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať