Zavrieť

Porady

Dotácia z UP končí

Dnes som sa dozvedela, že dotácia z EFS a UPSVaR, ako ju poznáme, už končí. Nevie sa, čím a ako sa nahradí, zatiaľ síce berú podnikateľské zámery, ale už s tým, že sa nevie, či niekto a akým spôsobom, v akej výške dotáciu dostane...
Usporiadat
Mirka20 Mirka20

Mirka20 je offline (nepripojený) Mirka20

Dotácie z ESF sú už opäť obnovené. Aspoň som sa stretla s tým že už tento týždeň vymeriavali záujemcom na základe podnikateľského plánu výšku deotácie....
0 0
a44 a44

a44 je offline (nepripojený) a44

sybila3 Pozri príspevok
Vypisujem žiadosť na príspevok a neviem čo sa píše OKEČ-kod a OKEČ - názov, vie niekto? dík
pozri si podla cinnosti na www.zbierka.sk, vyhl. 552/2002 Št.úrad
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, rada by som sa informovala ako je to momentalne s dotaciami z uradu prace? Uz sú na tento rok vyčerpane? Šéf mi stale káže zisťovať na internete, ale ani to neviem poriadne nájsť.
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Ahojte,

pripájam sa aj ja do diskusie na túto tému. Som rada, že som tiež stihla čerpanie dotácie pred dvoma rokmi. Mám dokonca za sebou úspešne aj kontrolu na UPSVaR. Držím palce ostatným.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Kelis Pozri príspevok
Ahojte,

pripájam sa aj ja do diskusie na túto tému. Som rada, že som tiež stihla čerpanie dotácie pred dvoma rokmi. Mám dokonca za sebou úspešne aj kontrolu na UPSVaR. Držím palce ostatným.
Napíš teda, ako taká kontrola prebieha, čo všetko ich zaujíma.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Dotácie NEKONČIA!!!
keby som vedela opraviť názov, opravila by som ho...
Takže všetko je presne tak, ako pred tým, absolvujú sa tzv. individuálny akčný plán, nejaké to smiešne školenie a testy, či podnikateľ vie, že je podnikateľ . Predkladá sa presne rovnaký podnikateľský zámer, jedine chcú naviac, aby ste uviedli aj vlastné zdroje krytia. A tiež výkaz majetku a záväzkov, cash flow a predpokladané príjmy a výdavky na 3 roky dopredu. Ináč je to o tom istom.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marianna01 Pozri príspevok
Dotácie NEKONČIA!!!
keby som vedela opraviť názov, opravila by som ho...
Takže všetko je presne tak, ako pred tým, absolvujú sa tzv. individuálny akčný plán, nejaké to smiešne školenie a testy, či podnikateľ vie, že je podnikateľ . Predkladá sa presne rovnaký podnikateľský zámer, jedine chcú naviac, aby ste uviedli aj vlastné zdroje krytia. A tiež výkaz majetku a záväzkov, cash flow a predpokladané príjmy a výdavky na 3 roky dopredu. Ináč je to o tom istom.

Marianka , požiadaj moderátora a on Ti upraví resp.zmení názov .....
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Zita5 Pozri príspevok
Marianka , požiadaj moderátora a on Ti upraví resp.zmení názov .....
...aha

v SS-ke?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marianna01 Pozri príspevok
...aha

v SS-ke?

Myslím že môžeš aj cez nahlás .......
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ďakujem, už som sa nahlásila
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Katy a R Pozri príspevok
Napíš teda, ako taká kontrola prebieha, čo všetko ich zaujíma.
Takžeeeeee. Začnem asi tým, že pošlú také malé predvolanie, že sa máte dostaviť na UPSVaR a že si máte so sebou zobrať k nahliadnutiu: účtovné denníky, daňové priznania a samozrejme všetky podklady na vyčerpanie dotácie, ktorú Vám poskytli. Ja som brala dotáciu v r.2005. Predvolali ma a ešte tomu neboli ani celé dva roky, myslím, že jeden mesiac som ešte mala na dočerpanie dotácie do dvoch rokov. Samozrejme, že som ju vyčerpala hneď ako mi ju poskytli. Popozerali, pohrabali sa v dokladoch,nemali čo vytknúť, dotáciu som použila v súlade s podnikateľským zámerom. A potom som sa mala ešte dostaviť k prevzatiu rozhodnutia o výsledku kontroly, ktorá dopadla DOBREEEE. Mám to hurááá za sebou. Ak Ťa ešte niečo konkrátnejšie zaujíma, tak odpíš.
butterfly1.gif  
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Mňa by zaujímalo, či je možné dostať túto dotáciu len ako SZČO alebo aj pri založení s.r.o. /samozrejme osobou registrovanou min.4mesiace v evidencii uchádzačov o zamestnanie/.
Ďakujem
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

len SZČO
0 0
Vanesa34 Vanesa34

Vanesa34 je offline (nepripojený) Vanesa34

Ja by som sa ešte chcela spýtať ako si dotáciu zaúčtovala. Po podpísaní dohody do knihy záv. ,alebo knihy pohľad. No a po prijatí peňazí na účet? V PD mi je účtovanie jasné.Ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vanesa34 Pozri príspevok
Ja by som sa ešte chcela spýtať ako si dotáciu zaúčtovala. Po podpísaní dohody do knihy záv. ,alebo knihy pohľad. No a po prijatí peňazí na účet? V PD mi je účtovanie jasné.Ďakujem
Postupy JU
§ 10b
Účtovanie dotácií
Na začiatok


(1) Poskytnutá dotácia, príspevok a podpora<SUP>14d)</SUP> (ďalej len „dotácia“) sa účtuje v knihe záväzkov, ak sa neúčtuje podľa odseku 2. V deň splnenia podmienok ustanovených pre poskytnutie dotácie sa účtuje zánik záväzku.


(2) Ak podmienkou poskytnutia priznanej dotácie je preukázanie obstarania majetku, v deň obstarania majetku sa účtuje v knihe pohľadávok nárok na poskytnutie dotácie. V deň prijatia dotácie sa účtuje zánik pohľadávky

Pozrite tento pokyn , mal by pomôcť .
0 0
Vanesa34 Vanesa34

Vanesa34 je offline (nepripojený) Vanesa34

Ďakujem za odpoveď a trpezlivosť
0 0
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
Kelis Pozri príspevok
Takžeeeeee. Začnem asi tým, že pošlú také malé predvolanie, že sa máte dostaviť na UPSVaR a že si máte so sebou zobrať k nahliadnutiu: účtovné denníky, daňové priznania a samozrejme všetky podklady na vyčerpanie dotácie, ktorú Vám poskytli. Ja som brala dotáciu v r.2005. Predvolali ma a ešte tomu neboli ani celé dva roky, myslím, že jeden mesiac som ešte mala na dočerpanie dotácie do dvoch rokov. Samozrejme, že som ju vyčerpala hneď ako mi ju poskytli. Popozerali, pohrabali sa v dokladoch,nemali čo vytknúť, dotáciu som použila v súlade s podnikateľským zámerom. A potom som sa mala ešte dostaviť k prevzatiu rozhodnutia o výsledku kontroly, ktorá dopadla DOBREEEE. Mám to hurááá za sebou. Ak Ťa ešte niečo konkrátnejšie zaujíma, tak odpíš.
Zaujimalo by ma ci boli na obhliadke priamo aj na mieste podnikania?
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Kelis Pozri príspevok
Takžeeeeee. Začnem asi tým, že pošlú také malé predvolanie, že sa máte dostaviť na UPSVaR a že si máte so sebou zobrať k nahliadnutiu: účtovné denníky, daňové priznania a samozrejme všetky podklady na vyčerpanie dotácie, ktorú Vám poskytli. Ja som brala dotáciu v r.2005. Predvolali ma a ešte tomu neboli ani celé dva roky, myslím, že jeden mesiac som ešte mala na dočerpanie dotácie do dvoch rokov. Samozrejme, že som ju vyčerpala hneď ako mi ju poskytli. Popozerali, pohrabali sa v dokladoch,nemali čo vytknúť, dotáciu som použila v súlade s podnikateľským zámerom. A potom som sa mala ešte dostaviť k prevzatiu rozhodnutia o výsledku kontroly, ktorá dopadla DOBREEEE. Mám to hurááá za sebou. Ak Ťa ešte niečo konkrátnejšie zaujíma, tak odpíš.
Rada by som ťa poprosila o info: prečo daňové priznanie? Máš na mysli kópiu DP alebo potvrdenie o odovzdaní DP? Tiež som si nepremyslene vzala tú dotáciu. Už každú chvíľu čakám, že sa mi kvôli kontrole ozvú.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

anklar Pozri príspevok
Rada by som ťa poprosila o info: prečo daňové priznanie? Máš na mysli kópiu DP alebo potvrdenie o odovzdaní DP? Tiež som si nepremyslene vzala tú dotáciu. Už každú chvíľu čakám, že sa mi kvôli kontrole ozvú.
Prečo DP? - lebo práve v ňom preukazuješ oficialne svoje príjmy, určite nestačí potvrdenie o podaní DP, dúfam, že máš doma kopiu. Ak nie, za poplatok ti ju na DU urobia. Ja som dostala dotáciu v r.2003 a zatiaľ som žiadnu kontrolu nemala. Každý rok som im poslala kopie účtovných výkazov /Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch/ a kopiu DP. Doteraz som žiadnu kontrolu nemala - asi vidia že živnosť trvá ďalej, dane platím, tak im to stačí.

----------
Veronika
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
veronikasad Pozri príspevok
Prečo DP? - lebo práve v ňom preukazuješ oficialne svoje príjmy, určite nestačí potvrdenie o podaní DP, dúfam, že máš doma kopiu. Ak nie, za poplatok ti ju na DU urobia. Ja som dostala dotáciu v r.2003 a zatiaľ som žiadnu kontrolu nemala. Každý rok som im poslala kopie účtovných výkazov /Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch/ a kopiu DP. Doteraz som žiadnu kontrolu nemala - asi vidia že živnosť trvá ďalej, dane platím, tak im to stačí.

----------
Veronika
No a už to tu je!!!.
Prosím všetkých účtovníkov na Porade, aby sa na mňa teraz nenahnevali:
veľmi-veľmi sa hnevám na pani, ktorá mi robila účto za r. ´05-´06.
Tak veľmi, že som k nej prehnane milá a láskavá! Pred podaním DP som ju prosila, aby, keď ho spracuje, mi ho dala - chcela som si to zaniesť sama. A chcela som si z nich urobiť kópie. Nemala som šancu, sama to zaniesla na DÚ. Za r. ´05 mi nedala ani potvrdenie o odovzdaní DP. Za ´06 mi dala aspoň to. Mnohokrát som ju žiadala, aby mi dala potvrdenie za r. 05. Vždy sa na niečo vyhovorila, prečo nemá čas hľadať to. Vážení účtovníci na Porade, prepáčte mi, že jej neviem prísť na meno. Včera som jej volala, že asi budem mať kvôli nej problém. Na to mi odvetila, že si vymýšľam, kontrola predsa DP nebude žiadať, načo by jej to bolo. Až v tomto roku, odkedy som objavila Poradu, sa stále presviedčam o nedostatku jej znalostí v účtovníctve. Teraz som jej povedala, že keď mi príde kontrola, kategoricky budem od nej chcieť, aby sa zúčastnila. Navyše, čo sa mi teda vôbec nepozdáva, správa sa ako majster sveta:"ja som mala tóóóľko kontrol a vždy bolo všetko v poriadku". Tak som sa jej spýtala, aké kontroly mala, keď nemá (sama sa priznala) na účtovníctvo živnosť.
Atď. Kontrolujem sa pri rozhovore s ňou, aby som neprejavila svoj ťažký hnev, ktorý mám v sebe, lebo hnevám sa tak veľmi v skutočnosti jedine na seba. Urobila som zlú voľbu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať