Zavrieť

Porady

Dotácia z UP končí

Dnes som sa dozvedela, že dotácia z EFS a UPSVaR, ako ju poznáme, už končí. Nevie sa, čím a ako sa nahradí, zatiaľ síce berú podnikateľské zámery, ale už s tým, že sa nevie, či niekto a akým spôsobom, v akej výške dotáciu dostane...
Usporiadat
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

všetko je na webe....len smelo napíš, je to oukej
0 0
britta britta

britta je offline (nepripojený) britta

ADRIANA33 Pozri príspevok
Musím zopakovať, že ZNOVA, lebo závisí to od podnikateľského zámeru, nie od uprednostňovania tých, čo ešte nečerpali. Poznám zopár prípadov, čo už doteraz 2-krát čerpali a úspešne podnikajú so ziskom. Tak prečo by to nemali opakovať, veď nedávajú príspevok len na začatie, ale aj na rozšírenie a modernizáciu.

To myslis vazne, ze z UP davaju prispevok aj na modernizaciu ? Nieco som prespala? Taky by som potrebovala - kde najst info? Velmi dakujem za info.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

britta Pozri príspevok
To myslis vazne, ze z UP davaju prispevok aj na modernizaciu ? Nieco som prespala? Taky by som potrebovala - kde najst info? Velmi dakujem za info.
uz nedávajú, veď je to aj v názve témy. Bude niečo nvé, ale nevie sa, čo...
0 0
Dukato Dukato

Dukato je offline (nepripojený) Dukato

astra7777 Pozri príspevok
Včera som sa pýtala na Úrade práce v ZM, či sa končí s dotáciami a bolo mi povedané, že NIE. Takže pohoda.
Ja som sa dnes pýtala na Úrade práce v Košiciach, konkrétne na príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť, a bolo mi tiež povedané, že s poskytovaním týchto príspevkov sa nekončí, len už nebudú vyplácané z Európskych sociálnych fondov ako doteraz, ale zo štátneho rozpočtu.
Podmienky na získanie ostávajú nezmenené. Ešte mi povedala, že teraz je akože tzv,"prechodné obdobie", ale že už v máji sa opäť budú vyplácať.Tak dúfam, že to platí.
0 0
gogina gogina

gogina je offline (nepripojený) gogina

Podľa mojich skúseností, nech sa Tvoj klient veľmi neteší, budeto iste prísnejšie, a kontrolovanejšie, ako doteraz, ja som mala kontrolu z UP dva krát do roka, , doklady som musela kopírovať 3x a dodať aj originál doklady, do dnes ich majú- nevrátili, neviem čo predložím kontorle s DÚ a k sa ohlási. Nikdy viac, dotácie so štátu, stačilio útradnícky šimel je nevyspitateľný
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
gogina Pozri príspevok
Podľa mojich skúseností, nech sa Tvoj klient veľmi neteší, budeto iste prísnejšie, a kontrolovanejšie, ako doteraz, ja som mala kontrolu z UP dva krát do roka, , doklady som musela kopírovať 3x a dodať aj originál doklady, do dnes ich majú- nevrátili, neviem čo predložím kontorle s DÚ a k sa ohlási. Nikdy viac, dotácie so štátu, stačilio útradnícky šimel je nevyspitateľný

Ja ten k tým dokladom , ktoré ste odovzdali na ÚPSVAR.....treba napísať listom žiadosť o vrátenie dokladov , nakoľko Vám chýbajú v účtovnej evidencii a hrozí Vám vylúčenie výdavkov zo strany DÚ .Nie telefonovať a ústne prosiť , ale písomne , aby ste mali v ruke doklad o danom riešení z Vašej strany . Však i keď sú úrad , tak toto si dovoliť nemôžu .Netreba sa báť a dať so sebou manipulovať takouto formou .

Nedostatok , že chýbajú doklady pripisujem firme , lebo má ich uchovávať a starať sa o ne ......
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, ja som si bola zaniesť všetky papiere v piatok, lebo mi povedali, že 30.4. je posledný deň na podanie žiadosti. Tak som mala všelijaké čestné prehlásenia, list vlastníctva....veľkú kopu, podnik.zámer, musím prepracovať podnik.zámer, že musím konkrétne rozpísať finančnú prognozu na 3 roky, ale jak mám vedieť aké budem mať náklady a výnosy, ked ešte nepodnikám, ale nejako som to napísala a idem dnes s tým, uvidím, ako pochodím.............
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Sybila, daj si do vyhľadávania "podnikateľský zámer", ja som ho tu už 2x vkladala, určite ho nájdeš, je tam všetko čo potrebuješ, podľa najnovších požiadaviek ÚP, a je to aj konkrétne na účtovníctvo. Pekný deň
0 0
Katka66 Katka66

Katka66 je offline (nepripojený) Katka66

Ja som podpísala dohodu s UP vo ZV v polovici marca. Márne čakám na peniaze. Nevie niekto kedy budú???
0 0
Oliverka Oliverka

Oliverka je offline (nepripojený) Oliverka

...píšem a učím....seba...
No super, s hrozou citam vase prispevky. Prave som si sadla k PC, ze napisem podnikatelsky zamer pre manzela. V evidencii UP je od januara a poziadat o prispevok na SZC moze po 4 mesiacoch, cize teraz v maji... Bol aj na akomsi skoleni a o tom, ze sa projekty podavaju od konca aprila nikto nehovoril! Aj tak by sme nic nemohli skor robit, len cakat na maj a uplynutie 4 mesiacov v evidencii. Tak som zvedava, dufam, ze sa nebudem trapit s pisanim zbytocne!!!
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No už to mám všetko odovzdané, odobrené, už mám len čakať do polovičky mája, kedy mi zavolajú aby som prišla na poučenie pred podnikaním. Že to bude trvať ale hodinku a hotovo, potom už len čakať kedy nabehne príspevok a podnikať, týmto ďakujem všetkým, ktorý mi pomohli a poradili.
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Pomôže mi niekto?
chcela by som požiadať upsvar o dotáciu, len neviem, či mám na ňu nárok. Zakladám jednoosobovú s.r.o.-čku, mám tam 20 najbežnejších činností v rozsahu voľnej živnosti. Ak mám nárok, tak čo všetko treba odovzdať?
Som v evidencii UP od januara. Ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Šelinka popozeraj si tu:

http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/3...9?OpenDocument

http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/7...0?OpenDocument
Naposledy upravil Melnick : 07.05.07 at 15:58
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, ja už mám všetko odovzdané ako som písala už len čakám kedy ma zavolajú na to poučenie pred podnikaním a nabehnu peniažky na účet a od 4.6. začínam podnikať v účte. Neviete mi povedať, či peniaze budú do dátumu kedy začínam, alebo nie? A ešte by ma zaujímalo ako si mám a koľko účtovať za účtovníctvo, či je nejaká suma za jeden doklad alebo ako? Poradí mi niekto? dík
0 0
ZuzkaT ZuzkaT

ZuzkaT je offline (nepripojený) ZuzkaT

Sybila3 mrkni na túto tému:
http://www.porada.sk/t2956-posuskajt...po%B9u%B9kajte
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

ahojte, prosím vás, pomôže mi niekto, súrne potrebujem nejaký vzor podnikateľského zámeru na vedenie účtovníctva. ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, tak som včera bola na poučení pred začiatkom podnikania, museli sme obhajovať podnikateľský zámer pred komisiou, naštastie nás bolo len 5 a potom sme písali test, ale pani mi predtým tvrdila, že žiadny test nebude, ale dúfam, že to bude dobre, takže v pondelok tam musím ísť ešte raz podpísať dohodu. Nevie mi niekto poradiť, ešte nám hovorili, že si máme napísať žiadosť na daň.úrad, či sme platci dph alebo nie kvôli tomu príspevku.
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Ak budeš živnostník tvojou povinosťou je ísť sa zaregistrovať na DÚ. Platcom DPH môžeš byť, ale povinný je ak za 12 po sebe idúcich mesiacoch presiahneš prijem viac ako 1 500 000 SK.
Môj klient sa neporadil o DPH a dal sa na platcu DPH a do dnes nadáva lebo každé 3 mesiace musí viesť a predkladať evidenciu DPH. Ak chceš viac info. tak na súkromný E-mail.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ja už som sa bola zaregistrovať na DU, ale potrebujem od nich ešte potrevrdenie, že nie som platca dph. To žiada úrad práce pri vyplatení príspevku aby vedeli.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

zaujimave, pretoze mna o to urad prace určite neziadal, ked som si o príspevok ziadala pred necelými dvoma rokmi, žeby niečo nové?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať