Zavrieť

Porady

maximálny príjem na dohodu

Ahojte,
chcem Vás poprosiť o radu:
Je stanovený maximálny príjem na dohodu o VP a počet odpracovaných hodín mesačne? Musí tento príjem uvádzať v daňovom priznaní ak túto činnosť vykonával popri živnosti? Bol v minulosti napr. v roku 2003 stanovený príjem 10.000,- SKK a vtedy nemusel podávať daňové priznanie? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Misi573 Pozri príspevok
    Zdravim Vas poradaci!
    Takze ak dobre chapem ak som dobrovolne nezamestnany na dohodu mozem zarabat a pracovat hoci kolko???odvody a zdravotne poistenie za mna odvadza zamestnavatel alebo si to platim vsetko sam?
    Dakujem za odpoved(e)!
    ak si dobrovolne nezamestnaný, predpokladám, že si samoplatitelom. Zarábať na dohodu síce môžeš koľko chce, ale ak tvoj mesačný príjem presiahne 329,06€, vznikne ti nedoplatok na zdravotnom poistení. Ako samoplatitel s príjmom na dohodu musíš podávať RZZP (za rok 2011 ho už za teba bude robiť zdravotná poisťovňa).

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Tweety Pozri príspevok
    Aké dávky? Ak podpora, tak 136,52€. Len tak mimochodom, máš draka, a nevyužívaš ho?
    Trošku poopravím - tá suma je 136,61 Eur.
    http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=21110

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Misi573 Pozri príspevok
    Zdravim Vas poradaci!
    Takze ak dobre chapem ak som dobrovolne nezamestnany na dohodu mozem zarabat a pracovat hoci kolko???odvody a zdravotne poistenie za mna odvadza zamestnavatel alebo si to platim vsetko sam?
    Dakujem za odpoved(e)!
    Musíš sa sám prihlásiť do ZP ako dobrovoľne nezamestný. Odvody si budeš platiť sám. Z dohody sa neodvádzajú. Do SP Ťa prihlási zamestnáv.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    janiska Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcem Vás poprosiť o radu:
    Je stanovený maximálny príjem na dohodu o VP a počet odpracovaných hodín mesačne? Musí tento príjem uvádzať v daňovom priznaní ak túto činnosť vykonával popri živnosti? Bol v minulosti napr. v roku 2003 stanovený príjem 10.000,- SKK a vtedy nemusel podávať daňové priznanie? Ďakujem
    Počet odpracovaných hodín je stanovený max. 300 ročne, suma môže byť akákoľvek. Ak by bol dohodár evidovaný na ÚP, tak max. 64 hod. a 3200,- mesačne.

    Príjem sa musí uvádzať v DP.

    Hranica príjmu pre povinnosť vykonania DP je 45 408,- alebo ak je daňovník v strate.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    janiska Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcem Vás poprosiť o radu:
    Je stanovený maximálny príjem na dohodu o VP a počet odpracovaných hodín mesačne? Max. stanovené nie je , počet odpr.hodín stanovuje Zákonník práce a je 300 hodín ročne.Musí tento príjem uvádzať v daňovom priznaní ak túto činnosť vykonával popri živnosti? Je to príjem podľa § 5 a v DP sa uvádza. Nemusel by sa uvádzať, ak by bol zdanený zrážkovou daňou . Bol v minulosti napr. v roku 2003 stanovený príjem 10.000,- SKK a vtedy nemusel podávať daňové priznanie? Niektoré druhy príjmov sú aj teraz oslobodené od dane , pre rok 2006 vo výške 23.650 Sk, ale príjmov z § 5 sa to netýka. Ďakujem
    Odpovede sú červeným.

    jholubok je offline (nepripojený) jholubok

    jholubok
    neviete aký teraz príjem sa môže dosiahnuť na dohodu aby neboli krátené dávky ? ďakujem :-)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jholubok Pozri príspevok
    neviete aký teraz príjem sa môže dosiahnuť na dohodu aby neboli krátené dávky ? ďakujem :-)
    Aké dávky? Ak podpora, tak 136,52€. Len tak mimochodom, máš draka, a nevyužívaš ho?

    jholubok je offline (nepripojený) jholubok

    jholubok
    využívam len som to tam nikde nenašla :-( možno moja chyba že som to prehľadla ale aj tak veľká vďaka

    Misi573 je offline (nepripojený) Misi573

    Misi573
    Zdravim Vas poradaci!
    Takze ak dobre chapem ak som dobrovolne nezamestnany na dohodu mozem zarabat a pracovat hoci kolko???odvody a zdravotne poistenie za mna odvadza zamestnavatel alebo si to platim vsetko sam?
    Dakujem za odpoved(e)!

    maximálny príjem na dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.