Zavrieť

Porady

Spätné odpisovanie majetku

Ahojte ľudkovia,prosila by som o radu.Prevzala som účtovníctvo po jednej milej osobe a zistila som,že nebol správne odpisovaný majetok.Moja otázka znie,či môžem spätne odpisy doúčtovať v roku 2006?
Ďakujem krásne za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nikuskaj Pozri príspevok
    Ahojte ľudkovia,prosila by som o radu.Prevzala som účtovníctvo po jednej milej osobe a zistila som,že nebol správne odpisovaný majetok.Moja otázka znie,či môžem spätne odpisy doúčtovať v roku 2006?
    Ďakujem krásne za radu
    Dp už bolo podané? Ak áno ešte stíhaš opravné podať, takže možno doučťovať bez postihov.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tie odpisy sú za rok 2006 alebo staršie? Ak 2006 tak ich oprav, môžu podstatne ovplyniť hosp.výsledok. Ak 2005 tak tie by mali byť neďaňové náklady.

    nikuskaj je offline (nepripojený) nikuskaj

    nikuskaj
    Rok 2006 je už správny,ale tie odpisy sú za roky 2005 a 2004,nemôžem si ich dať do ovpl.ZD?Celkom by sa mi to hodilo ponížiť si základ dane s nimi

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nikuskaj Pozri príspevok
    Rok 2006 je už správny,ale tie odpisy sú za roky 2005 a 2004,nemôžem si ich dať do ovpl.ZD?Celkom by sa mi to hodilo ponížiť si základ dane s nimi
    Nie lebo časovo patria do predchádzajúcich rokov.

    nikuskaj je offline (nepripojený) nikuskaj

    nikuskaj
    áno,patria do predchádzajúcich rokov,ale v tých rokoch neboli uplatnené...neviem prečo,ale stále si myslím,že ten rozdiel by som mala dať do ovpl.ZD

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nikuskaj Pozri príspevok
    áno,patria do predchádzajúcich rokov,ale v tých rokoch neboli uplatnené...neviem prečo,ale stále si myslím,že ten rozdiel by som mala dať do ovpl.ZD
    Tak teraz neboli uplatnené odpisy, alebo boli zle vyrátané?

    nikuskaj je offline (nepripojený) nikuskaj

    nikuskaj
    neboli uplatnené v plnej sume som myslela,ale v nižších sumách,pretože boli zle vyrátané...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nikuskaj Pozri príspevok
    neboli uplatnené v plnej sume som myslela,ale v nižších sumách,pretože boli zle vyrátané...
    Potom buď dodatočné DP za roky 2004,2005 alebo nedaňové náklady r. 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.