Zavrieť

Porady

Štipendium - literárny fond

Potrebovala by som poradiť. Daňovník mal príjem - štipendium z literárneho fondu na dokončenie literárneho diela. Ide o SZČO - v živnosti má okrem iného aj vydavateľskú činnosť, organizovanie kultúrnych a spoločenských podujatí. Diela si vydáva vo vlastnej réžii. Na vydávané diela má náklady, ale má aj príjmy z priameho predaja diel ale aj z kultúrnych podujatí, na ktorých boli diela prezentované. Podľa zákona o dani z príjmov sú štipendiá oslobodené od dane, s výnimkou tých, ktoré sú poskytnuté v súvislosti s podnikaním. Nie je mi celkom jasné, či mám tento príjem zahrnúť do zdaniteľných príjmov alebo nie. Takéto štipendiá poskytuje aj hudobný fond a fond výtvarných umení. Možno sa niekto stretol s podobným prípadom.
Vopred ďakujem.
Naposledy upravil GABAZ : 25.03.07 at 08:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Nikto neuctuje umelcov? Ja si zvycajne viem pomoct, ale obcas mam take perlicky, pri ktorych si nie som ista. V tomto pripade nejde o velku sumu v roku 2006, ale je mozne, ze sa to bude opakovat aj v roku 2007 a rada by som v tom mala jasno. Stipendia su v zasade oslobodene od dane podla § 9 ods. 2 zákona o dani z prijmov s vynimkou. Ako by ste si vysvetlili tento paragraf :

    k) štipendiá 51) okrem doktorandského štipendia poskytované z prostriedkov štátneho rozpočtu alebo poskytované vysokými školami a obdobné plnenia poskytované zo zahraničia, podpory a príspevky z prostriedkov nadácií a občianskych združení, 52) neziskových organizácií a neinvestičných fondov 53) vrátane nepeňažného plnenia, podpory a príspevky 54) poskytované z prostriedkov štátneho rozpočtu, rozpočtov obcí, vyšších územných celkov a štátnych fondov vrátane nepeňažného plnenia okrem platieb prijatých ako náhrada za stratu príjmu alebo v súvislosti s výkonom činností, z ktorých plynú príjmy podľa § 5 a6,

    Štipendium - literárny fond

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.