Zavrieť

Porady

príjem zo zdravotnej reformy

ahojte,

mám taký problém a počul som že keďže zdravotná reforma je projekt tak by sa to mohlo zaradiť ako príjem podľa paragrafu 8 ako príležitostný príjem? Skrátka ide o to aby to poradcovi nevstupovalo do základu dane pre výpočet odvodov...stretli ste sa s tým...pre mňa je to novinka...ale nepopieram to aký mate názor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    ahojte,

    mám taký problém a počul som že keďže zdravotná reforma je projekt tak by sa to mohlo zaradiť ako príjem podľa paragrafu 8 ako príležitostný príjem? Skrátka ide o to aby to poradcovi nevstupovalo do základu dane pre výpočet odvodov...stretli ste sa s tým...pre mňa je to novinka...ale nepopieram to aký mate názor
    Nechápen podstatu otázky. Aká zdravotná reforma, aký projekt? Aký príjem?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    120 prestupov - 120 príležitostných príjmov?
    Máme aj § 6 ods.2 písm.b/. Nie všetko čo sa týka poisťovní musí byť nutne príjem zo sprostredkovania poistenia a zaistenia.
    Doporučujem naštudovať zmluvu, ktorú uzatvoril sprostredkovateľ ( poradca) s poisťovňou ....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Aháááá. Pochybujem, že by to bol jednorázový príjem podľa § 8
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ved práve ale proste také niečo mi zadrel klient ja s tým nesúhlasím ale vraj ostatným to účtovníčky robia či čo...že to bol len skrátka projekt podľa mňa kravina čakam som mu povedal nech mi pošle mail na čo sa odvoláva ta iná osoba aby som vedel argumentovať

    príjem zo zdravotnej reformy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.