Zavrieť

Porady

Príjem DVP nad 41400,-

Robila som DP dohodárovi, ktorý doniesol šesť rôznych potvrdení z DVP za r. 2006 v celkovej sume 40200,-. Väčšina potvrdení obsahuje len zrážkovú daň. DP je už podané a včera mi doniesol ďalšie potvrdenie, ktoré mu za-teľ poslal len minulý týždeň na sumu 2500,- Sk - zrážková daň.
Musí si podávať opravné DP (v tom prípade by musel robiť RZZP a doplatiť ZP) alebo nemusí tento príjem už priznávať a ani robiť RZZP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Nemusí, iba ak by chcel, aby sa mu zrážková daň vrátila. Potom ale musí si urobiť RZZP ako si písala.

    busko je offline (nepripojený) busko

    busko
    Takže ak to DP nechá také aké podal, nemusí robiť RZZP aj keď jeho skutočný príjem bol vyšší?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Ospravedlňujem sa. RZ ZP si bude musieť urobiť, lebo musí si priznať všetky príjmy a tie mu presiahnu 41.400,- Sk. Nech si podá opravné DP, aspoň sa mu vráti v dani o 475,- Sk viac.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Mám študentku, ktorej príjem je 40300,- (zrážková aj preddavková daň). Doniesla mi potvrdenie zo stavebného sporenia - pripísané úroky 3500,- z toho zrazená daň 665,- Sk.
    Chcela by som sa opýtať, či majú tieto pripísané úroky vplyv na RZZP? Bude si musieť robiť RZZP, keď jej ich do DP zahrniem ?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nemajú, nech úroky zahrnie do DP, Zp z toho platiť nebude a keďže príjem zo záv.činnosti je len 40300 Sk, RZZP nemusí vôbec robiť, žiadne poistné do ZP nebude platiť.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Ďakujem krásne.

    Ešte jedna otázočka : úroky sú v sume 3507,40 Sk.
    Zaokrúliť to na 3507,- ?

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Som asi otravná, ale práve to vypisujem a neviem, do ktorého riadku DP "B" mám zapísať zrážkovú daň?

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    fipina Pozri príspevok
    Som asi otravná, ale práve to vypisujem a neviem, do ktorého riadku DP "B" mám zapísať zrážkovú daň?
    Prosím, pomôže mi niekto?

    Príjem DVP nad 41400,-

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.