Zavrieť

Porady

Príjem zo sprostredkovania DSS

Príjem zo sprostredkovania DSS 2006 - uvádzam v § 6 odst. 2 písm. d daň. priznania, uplatňujem pauš. výdavky.

Provízie v jednotlivých mesiacoch sú pri výpalte na môj bank. účet ponížené o s sumu, ktorú DSS-ka za mňa zaplatila za skúšky na získanie licenciu.

1. Stretla som sa s názorom, že zdaňujem len príjem, kt. mi prišiel na účet. (myslím, že by som tak 2x upaltnila výdavky - percentom a vlastne aj skutočné výdavky). Robím správne ak dávam províziu do príjmov v plnej výške brutto aj keď na účet príde menej?

2. Na konci roka 12/2006 mi prišla provízia -2000 Sk za zrušené zmluvy. Zatiaľ mi tých 2000 Sk nebolo z provízie odpočítaných. Nemala by som ponížiť základ dane v roku 2000 sk? Predpokladám, že ak ešte budem mať vyplatené nejaké provízie, DSS si túto sumu stiahne. Ale čo so ZD? Ja som ich dala do príjmu v roku 2006, provízia mi bola vyplatená a v ďalšom roku bude stiahnutá.
Naposledy upravil Nina92 : 27.03.07 at 09:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, pripájam sa aj ja k dotazu, odrátané provízie na proviznom liste za zrušené poistky. Brať len príjem čo príde na BU, alebo porátať príjmy z provízneho listu? Neviem či uvažujem správne, ale zdaniť by sa mali len skutočne prijaté príjmy. Napr. Ak za 06/06 zarobím 10.000,-, za zrušené poistky mi odrátajú 9.000,- a na účet mi príjde 1.000,-, skutočným príjmom je len Sk 1.000,-. Vie niekto poradiť? Ďakujem.

    Príjem zo sprostredkovania DSS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.