Zavrieť

Porady

DP a dotácia z ÚP

Prosím o pomoc.. čím viac čítam o dotáciach tým viac neviem ako na to...

Mám živnostníka, ktorý začal prevádzkovať živnosť v máji 2006 a dostal na dotáciu z ÚP 89556,- (dotácia bola určená na nájom a nákup náradia)
Z dotáciie vyčerpal 47.187,- (nájom 35000,- a náradie 12.178,-)


jeho príjmy zo živnosti boli 196325,-
výdaje 183.706,-

Túto dotáciu mám zahrnúť do príjmov a zároveň do výdajov alebo ju len uvádzať na r. 41 al. 42?
v knihe záväzkov je evidovaná aj jej čerpanie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Dotácia vo výške čerpania 47187 daj do zdaniteľných príjmov. Zvyšok dotácie bude zahrnutá do zdaniteľných príjmov až v nasledujúcom roku ak dôjde k čerpaniu.

    mimča je offline (nepripojený) mimča

    mimča
    to že zvyšok bude zahrnuté v budúcom roku mi je jasné...

    teda prirátam 47.187 k príjmom a zároveň ju dať aj do výdajov?

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Vo výdajoch je už nájomné a náradie, tak preto musíš dať adekvátnu sumu aj do príjmov zdaniteľných aby výsledkom bola O.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tento link je pripojený na Porade ....treba pohľadať aj viac tém na účtovanie dotácií

    Prikladám .....

    mimča je offline (nepripojený) mimča

    mimča
    Zita5 Pozri príspevok
    Tento link je pripojený na Porade ....treba pohľadať aj viac tém na účtovanie dotácií

    Prikladám .....
    ďakujem.. tento link, už mám aj vytlačený.. len v poslednej dobe som o tých dotáciach už prečítala toho toľko, že sa z toho sama neviem vymotať...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mimča Pozri príspevok
    ďakujem.. tento link, už mám aj vytlačený.. len v poslednej dobe som o tých dotáciach už prečítala toho toľko, že sa z toho sama neviem vymotať...
    Dotáciu samotnú účtuješ do príjmu neovplyvňujúceho ZD- pri jej úhrade na účet podnikateľa .

    Na konci roka cez uzávierkové operácie zaúčtuješ do príjmov OVZ výšku , ktorá sa rovná čerpaniu dotácie za rok 2006 .

    Bavíme sa len o vysporiadaní výšky príjmu dotácie .Túto teda uvádzaš do riaku v DP B oddiel VI riadok 2 zo živnosti ....príjmy celkom , v ktorých je už výška dotácie zahrnutá .

    Samozrejem že čerpanie je zasa zahrnuté vo výdavkoch celkom ...

    mimča je offline (nepripojený) mimča

    mimča
    Zita5 Pozri príspevok
    Dotáciu samotnú účtuješ do príjmu neovplyvňujúceho ZD- pri jej úhrade na účet podnikateľa .

    Na konci roka cez uzávierkové operácie zaúčtuješ do príjmov OVZ výšku , ktorá sa rovná čerpaniu dotácie za rok 2006 .

    Bavíme sa len o vysporiadaní výšky príjmu dotácie .Túto teda uvádzaš do riaku v DP B oddiel VI riadok 2 zo živnosti ....príjmy celkom , v ktorých je už výška dotácie zahrnutá .

    Samozrejem že čerpanie je zasa zahrnuté vo výdavkoch celkom ...
    ĎAKUJEM už mám v tom jasno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.