Zavrieť

Porady

Faktúra za elektrickú energiu

Môžem do daňových výdavkov započítať celú sumu faktúry za elektrickú energiu za obdobie od 26. 1. 2006 - do 30. 6. 2006, keď deň vzniku živnostenského oprávnenia je 1. 2. 2006 ? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mirkaporada Pozri príspevok
    Môžem do daňových výdavkov započítať celú sumu faktúry za elektrickú energiu za obdobie od 26. 1. 2006 - do 30. 6. 2006, keď deň vzniku živnostenského oprávnenia je 1. 2. 2006 ? Vopred ďakujem.
    A tá faktúra je vystavená na firmu? Ak áno malo by sa rozrátať na tých 5 dní pomerná časť ako nedaňový náklad.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    A vieš to rozdeliť?JA si myslím,že možeš dať celú sumu,pretože nie je to až taký rozdiel tých pár dní,iba ak tak pozor na DPH ak je platca DPH.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    vikinka Pozri príspevok
    A vieš to rozdeliť?JA si myslím,že možeš dať celú sumu,pretože nie je to až taký rozdiel tých pár dní,iba ak tak pozor na DPH ak je platca DPH.
    Súhlasím s tým dodatkom, že niekedy na takýchto zanedbateľných položkách kontrola si zgustne.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Mirkaporada Pozri príspevok
    Môžem do daňových výdavkov započítať celú sumu faktúry za elektrickú energiu za obdobie od 26. 1. 2006 - do 30. 6. 2006, keď deň vzniku živnostenského oprávnenia je 1. 2. 2006 ? Vopred ďakujem.

    Do daň.výdavkov sa zahrňujú také preukázateľné výdavky, ktoré súvisia so zabezpečením, dosiahnutím zdanit.príjmu. Pokiaľ zaplatená el. energia od 26.1.2006-31.1.2006 bola spotrebovaná za účelom podnikania, tak by som zahrnula do daň.výdavkov aj tieto 4 dni. Moc záleží aj čoho sa el.energia týka....a ostatné okolnosti, ktoré chýbajú rozpísané v otázke.

    Fabrička je offline (nepripojený) Fabrička

    Fabrička
    Mirkaporada Pozri príspevok
    Môžem do daňových výdavkov započítať celú sumu faktúry za elektrickú energiu za obdobie od 26. 1. 2006 - do 30. 6. 2006, keď deň vzniku živnostenského oprávnenia je 1. 2. 2006 ? Vopred ďakujem.
    ja by som to časovo rozlíšila a zaučtovala iba pripadajúcu časť na obdobie odkedy vznikla živnosť

    Mirkaporada je offline (nepripojený) Mirkaporada

    Mirkaporada
    Veľmi pekne vám ďakujem.
    Nemôžem započítať sumu za elektrickú od 26. 1. do 31. 1. medzi zriaďovacie výdavky ?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Súhlasím s Renčou, a doplním moj názor ,že na zákl.faktúry sa dá len veľmi ťažko rozlíšiť koľko bolo spotrebované za tie štyri dni, a nakoniec nemohol sa začať prihlasovať na odber až po 1.2.pretože to už napr.musela prevádzka svietiť,nakoľko už začal podnikať.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Mirkaporada Pozri príspevok
    Veľmi pekne vám ďakujem.
    Nemôžem započítať sumu za elektrickú od 26. 1. do 31. 1. medzi zriaďovacie výdavky ?
    Áno, ja by som to naúčtovala ako zriaď.výdavky, ale najskôr si prečítaj môj predchádzajúci príspevok v ktorom je uvedené za akých podmienok:

    Prikladám skopírované od Zitky5 :

    Medzi zriaďovacie výdavky je možné zaradiť:
    rôzne úradné poplatky súvisiace so založením novej firmy (napr. správne poplatky, preukázateľné výdavky na advokáta, komerčného právnika alebo notára , overenie podpisou a iné úradné výdavky),
    výdavky na pracovné cesty súvisiace so založením nového podniku,
    rôzne odmeny za práce a služby súvisiace so založením firmy (napr. úverové analýzy, odmeny za sprostredkovanie atď.) a iné výdavky, ktoré súvisia s budúcou činnosťou firmy .

    Na základe toho by som účtovala o zriad.výdavkoch.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Mirkaporada Pozri príspevok
    Veľmi pekne vám ďakujem.
    Aj my ďakujeme za body. Si správny poraďák, keď vieš aj oceniť každého za snahu pomôcť a samozrejme za správne odpovede. Málo kto je taký ako ty. Prosím nekomentujte môj príspevok, je to osobné vyjadrenie. Pošlite ma do tmy.

    Mirkaporada je offline (nepripojený) Mirkaporada

    Mirkaporada
    Keď stlačím teraz oceňujem, tak mi to vypisuje, že som v posledných 24 hodinách pridelila príliš veľa bodov, mám skúsiť neskôr.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    To počujem (čítam) prvý krát. Mne to ešte nikdy nevypísalo, ale ty si zvláštny prípad s bodovaním . Skús chvíľku počkať, možno sa ti bude dať neskôr oceňovať.

    Mirkaporada je offline (nepripojený) Mirkaporada

    Mirkaporada
    renča1 Pozri príspevok
    To počujem (čítam) prvý krát. Mne to ešte nikdy nevypísalo, ale ty si zvláštny prípad s bodovaním . Skús chvíľku počkať, možno sa ti bude dať neskôr oceňovať.
    OK..........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.